Personalizujemy Microsoft Launcher

Personalizujemy Microsoft Launcher

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
00:00
23.06.2018
0 komentarzy
387 wyświetleń

Jeśli zainstalowaliśmy i skonfigurowaliśmy już wstępnie nasz Microsoft Launcher, pora go teraz dostosować do naszych osobistych preferencji. Zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym. Opcji jest co niemiara i zaraz pokażemy Wam, jak spersonalizować Launcher tak, aby korzystanie z niego było jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze.

Microsoft Launcher Personalizacja

Personalizacja Ustawień

Sposobów na personalizację jest całe multum, lecz skupmy się na razie na tych podstawowych. Wszystkie najważniejsze opcje znajdziecie w Ustawieniach aplikacji uruchamiającej.

 1. Aby dostać się do interesujących nas opcji, musimy przejść do Ustawień ze skrótu na ekranie głównym albo przesuwając palcem od dołu ekranu i klikając ikonkę koła zębatego.
 2. Następnie wybieramy opcję Personalizacja.

Microsoft Launcher Personalizacja

W tym miejscu znajdziemy najważniejsze opcje, pozwalające zdecydować, jak ma wyglądać nasz Launcher:

Microsoft Launcher Tapeta

Tapeta

Jak sama nazwa wskazuje, w tym miejscu znajdują się wszystkie opcje dotyczące tła. Mamy zasadniczo trzy opcje:

 • wybieramy jedną z dostępnych, zawartych w aplikacji tapet,
 • wybieramy naszą własną, na przykład pobraną z sieci,
 • wybieramy Codzienną tapetę Bing. Jest to zdecydowanie najciekawsza z opcji, która automatycznie codziennie zmienia nasze tło na losowy obraz ze zbiorów Bing.

Microsoft Launcher Motywy

Motywy

Tutaj możemy dostosować ogólny wygląd Launchera. Głównie dotyczy to kolorystyki (Ciemna, Jasna, Przezroczysta). Gdy wybierzemy tę trzecią opcję - przezroczystą, będziemy mogli dostosować jej intensywność i poziom rozmycia tła. Możemy też wybrać kolor wiodący i zdecydować, czy ma być on stosowany w nagłówkach.

Microsoft Launcher Foldery aplikacji

Foldery aplikacji

Sprawa bardzo prosta - wybieramy styl folderów. Do wyboru mamy kilka kształtów ikony folderu.

Microsoft Launcher Ekran główny

Ekran główny

Tutaj znajduje się zdecydowanie najwięcej opcji. Nie bez przyczyny, bo ekran główny to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Z tego względu musi on być dopasowany do naszych preferencji nawet w najmniejszych szczegółach. Opcje, jakie tu znajdziemy to:

 • Dostosuj ikony aplikacji i układ - tutaj możemy wybrać, w jaki sposób mają być uporządkowane, w jakiej ilości i jak mają wyglądać ikony na ekranie głównym. Ustalimy tu liczbę wierszy i kolumn ikon, ich rozmiar i styl ikon.
 • Ukryj nazwy aplikacji/folderów.
 • Przewijanie w pionie.
 • Zachowaj nagłówek strony.
 • Zachowaj pasek stanu.
 • Zablokuj ekrany główne.
 • Ukryte aplikacje - możemy ukryć wybrane aplikacje, których używamy niezwykle rzadko, a jednocześnie chcemy je pozostawić na telefonie.
 • Sugerowane aplikacje - propozycja najbardziej trafnych w danej chwili aplikacji.

Microsoft Launcher Dokowanie

Dokowanie

W tym miejscu możemy włączyć lub wyłączyć dok, w którym znajdą się najbardziej potrzebne nam aplikacje. Możemy ustalić liczbę i rozmiar ikon w doku.

Microsoft Launcher - Zasobnik aplikacji

Zasobnik aplikacji

Ta sekcja dotyczy tak zwanej półki, szafki, czyli po prostu zasobnika z wszystkimi zainstalowanymi aplikacjami. Możemy ustawić tu jego orientację, zdecydować o tym, czy ma być wyświetlany pasek z ostatnimi aplikacjami, jak również wybrać rozmiar ikon.

Microsoft Launcher - Znaczniki powiadomień

Znaczniki powiadomień

Bardzo przydatna opcja - możemy wybrać, które aplikacje będą wyświetlać przy swoich ikonach czerwony znaczek powiadomienia. Możemy też zdecydować, czy ma być wyświetlana liczba powiadomień na znaczku.

Tryb wysokiej wydajności

Po aktywacji tej opcji zostaną wyłączone wszystkie wizualne efekty tak, aby uzyskać jak najpłynniejsze działanie aplikacji.

Możliwości jest dużo więcej

Ale to nie wszystko, co możemy spersonalizować. Przechodząc do ekranu głównego, możemy zmienić praktycznie całą organizację ekranu, przemieszczając ikony, grupując je w folderach oraz dodając widżety. Co więcej, każdą z aplikacji możemy edytować, zmieniając jej ikonę czy nawet wyświetlaną na ekranie głównym nazwę. Wystarczy przytrzymać ikonę, a z menu kontekstowego wybrać ikonę Pióra. Jest to w końcu Android, więc Microsoft Launcher nie ogranicza naszej wyobraźni.

Microsoft Launcher Personalizacja

Na skrajnym lewym ekranie mamy coś, co przypomina oryginalny kanał informacyjny Google. Elementy wyświetlane tutaj możemy bez ograniczeń zmieniać. W prawym górnym rogu klikamy którąkolwiek z kart, a następnie klikamy Ustawienia. Zostaniemy przeniesieni do ustawień Kanału wiadomości, gdzie znajdują się wszystkie związane z tym opcje. Możemy ukrywać i zmieniać położenie każdej z Kart i, co najciekawsze, możemy tu dodawać Widgety wszystkich naszych aplikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Microsoft Launcher

Komentarze

Skomentuj

Autor