Parowanie urządzeń Bluetooth za pomocą jednego kliknięcia już niebawem!

Parowanie urządzeń Bluetooth za pomocą jednego kliknięcia już niebawem!

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:46
12.02.2018
0 komentarzy
1088 wyświetleń

W codziennym życiu zewsząd otacza nas zaawansowana technologia, nawet gdy nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Oczywiście usprawnia ona wiele rzeczy i zwiększa komfort naszego życia, jednakże ma to swoją cenę – wystarczy wspomnieć wieczną konieczność podładowywania urządzeń które przy sobie nosimy, czy chociażby często wyjątkowo toporne metody uwierzytelniania. Koronnym przykładem tego jest proces, który musimy przejść, by podłączyć do naszego komputera urządzenia korzystające z technologii Bluetooth. Na szczęście Microsoft zdaje sobie z tego sprawę, zaś sztab jego programistów stale pracuje nad usprawnieniem tej procedury. Jednym z ostatnich jego osiągnięć, jest możliwość sparowania myszy Bluetooth przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia!

Surface Precision Mouse - pierwsza mysz wspierająca nową formę parowania

Nowa opcja parowania urządzeń Bluetooth z pomocą zaledwie jednego kliknięcia, pojawiła się w jednej z ostatnich aktualizacji testowych Windows 10 (17093), o czym pisaliśmy już na łamach naszego portalu. Jak się okazuje, technologia ta jest jeszcze zasadniczo w powijakach – w chwili obecnej wspiera bowiem zaledwie jedno urządzenie, jakim jest Surface Precision Mouse. Na domiar złego, pod znakiem zapytania stoi to, czy nowa procedura parowania jest w pełni bezpieczna. W końcu znaczną ilość ataków na komputery przeprowadza się z wykorzystaniem luk w zabezpieczeniach sprzętu. Jakkolwiek by nie było Microsoft w dalszym ciągu pracuje nad rozwojem nowej technologii, dzięki czemu możemy spodziewać się, że wszystkie nadchodzące akcesoria Surface będą z niej korzystały. Niestety nie wiadomo jeszcze, kiedy nowy sposób uwierzytelniania trafi do firm trzecich – w końcu słuchawki bezprzewodowe, które możemy przełączyć ze smartfona na PC za pomocą jednego kliknięcia wydają się idealnym rozwiązaniem, mogącym oszczędzić swoim użytkownikom sporo zachodu.

Warto zauważyć, że jeśli nową formę parowania uznamy za zbyt niebezpieczną, możemy bez problemu wyłączyć ją z poziomu Bluetooth i inne urządzenia w ustawieniach systemowych, zaś firmy będą mogły zablokować ją za pomocą oprogramowania MDM. Parowanie komputera z urządzeniami Bluetooth za pomocą jednego kliknięcia pojawić się ma w stabilnej wersji systemu już podczas najbliższej wielkiej aktualizacji, mającej mieć miejsce w kwietniu – Spring Creators Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/02/09/microsoft-bringing-one-click-bluetooth-accessories-pairing-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor