Pakiety językowe i układy klawiatur dla nowego Windows 10 Mobile już dostępne

Pakiety językowe i układy klawiatur dla nowego Windows 10 Mobile już dostępne

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
12:59
16.09.2015
0 komentarzy
2931 wyświetlenie

Wydana w poniedziałek kompilacja Windows 10 Mobile o numerze 10536.1004 względem swojego poprzednika wprowadza szereg usprawnień i pozytywnych modyfikacji, przy czym ze względu na pewne niedogodności w użytkowaniu tego systemu nadal nie jest to idealny kandydat na końcową wersję mobilnego Windows. Jak informowaliśmy wczoraj, jednym z jego jawnych (choć pomniejszych) niedociągnięć był chwilowy brak dodatkowych pakietów językowych dla mowy i wprowadzania tekstu, które miały pojawić się z jednodniowym opóźnieniem. Dziś Gabe Aul z Microsoft, tradycyjnie już przy użyciu swojego twitterowego konta, potwierdził zgodnie z wczorajszą obietnicą dostępność owych pakietów do pobrania, dziękując jednocześnie użytkownikom za cierpliwość.

Osoby, które pobrały stosowne pakiety dla mowy i wprowadzania tekstu jeszcze przed aktualizacją do nowego wydania systemu, mogły korzystać z nich na nowej wersji bez żadnych przeszkód. W pozostałym przypadku próba pobrania ich na wydaną na początku tygodnia kompilację Windows 10 Mobile skutkowała komunikatem błędu, przez co Gabe namawiał do wstrzymania się z ich instalowaniem do czasu pełnego ich wdrożenia na serwery. Dziś wszystkie dodatkowe pakiety językowe powinny być już dostępne do pobrania.

Wsparcie dla dodatkowych języków na Windows 10 Mobile wdrażane jest na tym systemie stosunkowo wolno, zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie lokalizacyjne dla Cortany. Po Włoszech, Niemczech i Hiszpanii na razie mówi się o planach Microsoftu dotyczących wprowadzenia Cortany na rynek australijski, kanadyjski (po francusku) i japoński, a niedługo potem także w Meksyku i Brazylii. O oficjalnej wersji polskiej (lub chociaż angielskiej) w naszym regionie na razie nie mamy co myśleć.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor