Pakiety chroniące Norton będą działać w Microsoft Azure

Pakiety chroniące Norton będą działać w Microsoft Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:24
17.10.2017
0 komentarzy
953 wyświetlenia

Microsoft ogłosił, że Symantec wybrał platformę Microsoft Azure, która zasilać będzie jego konsumenckie pakiety chroniące Norton, używane przez ponad 50 milionów osób z całego świata. Dzięki wykorzystaniu Azure firma może liczyć na korzyści, jakie gwarantuje chmura, a więc na zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa przy obniżeniu kosztów operacyjnych. Symantec opracował nowe usługi w chmurze i przeprowadził migrację ponad 105 funkcji chroniących o krytycznym znaczeniu, takich jak ocena reputacji, telemetria bezpieczeństwa i zaawansowana ochrona przed zagrożeniami.

Norton w Microsoft Cloud

"Skupiamy się na pomaganiu organizacjom, rządom i ludziom w chronieniu najważniejszych danych, niezależnie od miejsca, w którym są one przechowywane. Chmura jest kluczem do naszej strategii akceleracji wewnętrznej innowacji, usprawnienia operacji i wreszcie ochrony i wspomagania naszych klientów w erze cyfrowej. Microsoft jest dla nas silnym partnerem i pomógł nam bezboleśnie realizować ową strategię, znacznie przekraczając swoje zobowiązania, by upewnić się, że odniesie ona sukces" - mówi Sheila Jordan z Symantec. Oprócz migracji najważniejszych usług chroniących do Azure firma współpracuje z Microsoft, by wprowadzić tam również swój system e-commerce, a także by wykorzystać Microsoft Cloud w swoich wewnętrznych usługach IT. Microsoft wspomina m.in. o utworzeniu pulpitów nawigacyjnych działających w czasie rzeczywistym, które umożliwiają nadzorowanie i sporządzanie raportów finansowych, operacyjnych i bezpieczeństwa do dalszego wykorzystania.

"Symantec i Microsoft łączy zaangażowanie w bezpieczeństwo w sieci" - dodaje Scott Guthrie z Microsoft - "Pokazuje to, że Azure w unikalny sposób potrafi radzić sobie z największymi, najbardziej wymagającymi usługami chmurowymi na świecie". Przypomnijmy jeszcze, że Norton Internet Security dwukrotnie znalazł się w naszych zestawieniach - najlepszych pakietów chroniących Windows 8 oraz najlepszych pakietów chroniących Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/symantec-will-use-microsoft-azure-power-norton-security-products/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure

Komentarze

Skomentuj

Autor