Oznaczenie danej wersji dokumentu jako ostatecznej

Oznaczenie danej wersji dokumentu jako ostatecznej

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
00:00
25.12.2017
0 komentarzy
2845 wyświetleń

Podczas pracy nad dokumentem w grupie warto oznaczać postępy całego procesu, zwłaszcza finalną wersję, co umożliwi późniejsze uniknięcie omyłkowej edycji (nadpisania) przez innych użytkowników. Na szczęście jest to dostępne również w przypadku Biblioteki dokumentów dostępnej za pośrednictwem SharePointa, dzięki czemu praca będzie jeszcze wydajniejsza. W tym krótkim tekście dowiecie się, jak w prosty sposób oznaczyć daną wersję dokumentu jako ostateczną, jednocześnie formatując go jako tylko do odczytu.

Określenie ostatecznej wersji SharePoint

Aby oznaczyć bieżącą wersję dokumentu jako ostateczną:

  1. Logujemy się do Office 365 przy pomocy danych swojego konta.
  2. Przechodzimy do SharePoint, następnie do biblioteki dokumentów, w której znajduje się docelowy element.
  3. Otwieramy wybrany plik, zaznaczając go na liście, rozwijając widoczną nieco u góry opcję Otwórz i klikając Otwórz w programie Word. Oczywiście typ programu jest zależny od rozszerzenia wybranego elementu.
  4. Gdy już zakończymy wprowadzać zmiany w dokumencie, należy kliknąć widoczną w lewym górnym rogu ekranu pozycję Plik, co przeniesie nas do ekranu szczegółowych danych otwartego obiektu.
  5. Wybieramy widoczną tu opcję Chroń dokument, klikając następnie Oznacz jako wersję ostateczną.
  6. Zostanie wyświetlony monit, który należy potwierdzić celem wprowadzenia zmian. Zaraz po tym wyświetlona zostanie informacja o obecnym stanie dokumentu, którą zatwierdzamy, klikając OK, co kończy cały proces.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii SharePoint

Komentarze

Skomentuj

Autor