Outlook: Poczta i Kalendarz ze wsparciem dla HoloLens

Outlook: Poczta i Kalendarz ze wsparciem dla HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:35
04.06.2016
0 komentarzy
1740 wyświetleń

Kilka dni temu pisaliśmy o pierwszej głównej aktualizacji Windows Holographic, która wnosi do zakresu możliwości HoloLens kilka istotnych funkcji. Prócz tego Microsoft ogłosił powstanie holograficznego wydania Poczty i Kalendarza. Zespół Outlook przekazał swoje aplikacje na ręce deweloperów HoloLens, by możliwe było doświadczenie klienta pocztowego i kalendarza w prawdziwej rzeczywistości rozszerzonej.

Korzystając z Poczty Outlook w HoloLens, możemy umieścić skrzynkę odbiorczą na ścianie biura, by mieć ją zawsze na oku. Jednocześnie możemy zająć się innymi zadaniami. Podobnie działa Kalendarz, który także można umiejscowić w przestrzeni rozszerzonej, łączącej świat "realny" z wirtualnym w postaci hologramów. Jako że Poczta i Kalendarz (podobnie jak inne aplikacje Office dla HoloLens, wydane podczas //build 2016) są aplikacjami zgodnymi z Universal Windows Platform, deweloperom łatwiej jest dostarczyć podobnych rozwiązań dla użytkowników, którzy już korzystają z tych aplikacji na tabletach, PC i telefonach z Windows 10.

Na zrzutach ekranu widzimy, w jaki sposób można spersonalizować hologramy, zmieniając ich kolor, położenie i rozmiar. Jak twierdzi Microsoft, wydanie to jest dopiero początkiem, a HoloLens będzie oferował kolejne nowe sposoby na bycie w kontakcie, bycie produktywnym i wykonywanie zadań. Jest to konieczne, bowiem obecnie mamy do czynienia tylko z deweloperską edycją HoloLens (HoloLens Development Edition). Urządzenie trafi na rynek konsumencki prawdopodobnie w 2020 roku, choć Microsoft przewiduje, że pierwsze urządzenia konsumenckie z Windows Holographic ukażą się w tym lub przyszłym roku.

By pobrać aplikacje Poczta i Kalendarz na HoloLens, powinniśmy po prostu wejść do Sklepu Windows i wyszukać jej nazwę, a następnie postępować według instrukcji na ekranie. W podobny sposób można pozyskiwać inne aplikacje, zgodne z HoloLens i Windows Holographic.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2016/06/02/bringing-outlook-mail-and-calendar-to-microsoft-hololens/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor