Ostatnia aktualizacja Xbox One wprowadza kilka nowych funkcji

Ostatnia aktualizacja Xbox One wprowadza kilka nowych funkcji

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:48
23.04.2018
0 komentarzy
858 wyświetleń

W ostatni weekend uczestnicy programu Xbox Insider otrzymali nową wersję aktualizacji poglądowej, wprowadzającej do konsoli kilka funkcji. Aktualizacja dodaje nową częstotliwość odświeżania ekranu, możliwość grupowania produktów oraz prostej edycji własnych materiałów wideo. Microsoft zapowiada również, że pakiet aktualizacji opuści fazę testów w maju i trafi do wszystkich użytkowników.

Xbox One otrzymuje ciekawe nowe funkcje w najnowszej aktualizacji o numerze 1805

Pierwsza i najważniejsza nowość to dodanie obsługi częstotliwości 120Hz dla ekranów o wysokiej rozdzielczości. Z tej opcji będą mogli korzystać gracze, którzy swoją konsolę podłączają do ekranów wspierających rozdzielczość Full HD (1080p) oraz Quad HD (1440p) i oczywiście obsługujących tak wysoką częstotliwość odświeżania.

Gry i aplikacje będą mogły być grupowane

Kolejna nowość wprowadzana przez aktualizację o numerze 1805 to możliwość grupowania gier i aplikacji. O taką funkcję prosili sami gracze już od dłuższego czasu i w końcu się jej doczekali. Ten element to po prostu Grupy. Będzie go można dowolnie nazywać, organizować oraz przypinać do ekranu startowego. Zmiany zostaną oczywiście zapisane na koncie użytkownika i synchronizowane między konsolami.

Przycinanie własnych materiałów wideo będzie możliwe z poziomu narzędzia nagrywania

Ostatnia nowa funkcja to opcja przycinania własnych materiałów wideo z poziomu modułu Guide. Wcześniej, aby edytować swoje nagranie, należało uruchomić aplikację Upload Studio, więc wprowadzenie funkcji bezpośrednio do narzędzia nagrywania pozwoli oszczędzić trochę czasu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-reveals-all-the-features-coming-with-xbox-one-may-update-including-120hz-support

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor