Ostatni build Windows 10 z Cortaną i nową aplikacją Xbox

Ostatni build Windows 10 z Cortaną i nową aplikacją Xbox

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
16:21
15.12.2014
0 komentarzy
2014 wyświetlenia

Kilka dni temu w sieci pojawił się kolejny build nowego Windows 10 oznaczony numerem 9901. Jak zawsze nowa wersja zawiera w sobie kolejne nowości i koncepcje pełnej wersji systemu. Tym razem jest to Cortana i nowa aplikacja dla użytkowników konsoli Xbox.

Build 9901 to przede wszystkim kolejne usprawnienia stabilności działania wcześniej implementowanych nowych elementów w stosunku do poprzedniego wydania. Wśród innych nowości można wymienić nowe animacje TaskView, dodatkowe funkcje konfiguracyjne czy zmiany w Sklepie Windows.

Build 9901

Najważniejszym elementem wersji 9901 jest pojawienie się Cortany po raz pierwszy w poglądowych wydaniach Windows 10. Cortana jest teraz częścią interfejsu wyszukiwarki systemowej. Co prawda w tej chwili funkcjonalność Cortany jest ograniczona do zaledwie podstawowych elementów, ale kolejne funkcje z pewnością pojawią się w przyszłych wydaniach testowych i osobista asystentka pod postacią aplikacji będzie coraz bardziej przypominać tę, która dostępna jest w systemie Windows Phone.

Build 9901

Drugą nowością jest nowa aplikacja Sklepu Xbox. Podobnie jak Cortana, ta aplikacja póki co również jest mocno ograniczona, ale twórcy obiecują, że regularne aktualizacje zapewnią aplikacji wysoką funkcjonalność. Na tę chwilę użytkownicy mogą jedynie przeglądać zawartość sklepu, zapoznać się ze zdobytymi osiągnięciami czy sprawdzić ostatnią aktywność znajomych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.theverge.com/2014/12/14/7389563/windows-10-xbox-app-cortana-features

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor