Menu kategorii
 • Opcje zasilania

  Opcje zasilania

   Dawid Długosz
  Dawid Długosz
  00:00
  04.02.2008
  19322 wyświetlenia

  Przyjrzyjmy się teraz dodatkowym opcjom zasilania, które umożliwią skonfigurowanie tego elementu w szerokim zakresie. Przechodzimy do menu Start\Panel sterowania\System i konserwacja\Opcje zasilania. Wybieramy aktywny schemat i naciskamy Zmień ustawienia planu, następnie klikamy Zmień zaawansowane ustawienia zasilania. Opcje konfiguracyjne zostały pogrupowane w postaci drzewka.

  Rozwijamy listę Ustawienia standardowe (w tym celu naciskamy symbol + znajdujący się przy wybranej pozycji), następnie Wymagaj hasła przy wznawianiu i w polu Ustawienie rozwijamy listę i spośród dostępnych opcji wybieramy Tak lub Nie. W sekcji Dysk twardy możemy zdefiniować po ilu minutach zostanie on wyłączony. Aby to zrobić, w polu Ustawienie wpisujemy liczbę lub też używamy do określenia wartości przycisków, które znajdują się obok. W sekcji Wstrzymaj możemy ustalić (w podobny sposób, jak w poprzednim przykładzie), kiedy komputer przejdzie w stan wstrzymania. Ustawienia USB umożliwiają włączenie selektywnego wstrzymywania portów, gdy są one nieużywane. W nowych okienkach domyślnym przyciskiem związanym z energią, który znajduje się w menu Start jest Wstrzymaj. Zmieńmy go na Zamknij. W tym celu rozwijamy Przyciski zasilania i pokrywa\Przycisk zasilania w menu Start i w obszarze Ustawienie wybieramy Zamknij.

  Na liście Magistrala PCI Express konfigurujemy zarządzanie energią w zależności od stanu łącza. Do wyboru mamy trzy opcje: Wyłącz, Średni poziom oszczędzania energii oraz Maksymalny poziom oszczędzania energii. Zarządzanie energią procesora pozwoli ustawić minimalny oraz maksymalny stan procesora. Zrobimy to dobierając odpowiednie wartości procentowe, odpowiednio przy Minimalny stan procesora oraz Maksymalny stan procesora. Kolejną opcją jest Wyszukiwanie i indeksowanie. W polu Ustawienie wybieramy spomiędzy Wysoka wydajność, Zrównoważony lub Oszczędzanie energii. Jest to tylko część opcji, jakie odnajdziemy w tym module. Zależnie od typu posiadanego komputera ich lista jest inna. Jeśli chcemy uzyskać dostęp do konfiguracji elementów, które nasz sprzęt nie obsługuje to naciskamy łącze Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne. Wprowadzone zmiany zatwierdzamy przyciskiem OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zarządzanie energią