OneNote z pakietem lipcowych nowości

OneNote z pakietem lipcowych nowości

 Iga Łukiewska
Iga Łukiewska
20:25
22.07.2016
0 komentarzy
1827 wyświetleń

OneNote to jedna z najlepszych aplikacji do sporządzania notatek, jaką może pochwalić się Microsoft. Wraz z jej pobraniem użytkownik ma dostęp do platformy, gdzie możliwe jest porządkowanie i przechowywanie zapisków opatrzonych multimediami. Z programu można korzystać z dowolnego telefonu oraz komputera, a pliki są automatycznie zapisywane i umieszczane w chmurze. Oprócz tekstu, możliwe jest także wycinanie stron internetowych, dodawanie grafik czy odręcznych notatek lub rysunków. Dodatkowo możliwe jest udostępnianie plików innym osobom.

Obecnie, kiedy Evernote, główny konkurent aplikacji, wprowadził zmiany, zmniejszając pakiet opcji darmowej wersji i podwyższając cenę premium, OneNote jest najlepszą opcją, jeśli chodzi o prowadzenia notatek. W tym miesiącu zespół odpowiedzialny za aplikację udostępnił na blogu informacje o zmianach, jakie zostały wprowadzone w najnowszej wersji. Oto kilka najciekawszych:

  • Ulepszenie odręcznego pisania: wsparcie dla pisma odręcznego pojawiło się w aplikacji OneNote Mobile w pakiecie Office 365. Dodatkowo mamy do wyboru efekty tęczy, galaxy, srebra oraz złota.
  • Funkcja odręcznego pisania została również dodana dla komputerów Mac.
  • Ulepszono wycinanie stron internetowych. Wprowadzona została opcja podglądu podczas wycinania, pojawiły się także możliwości umieszczania kilku wycinków na jednej stronie OneNote. Użytkownik może edytować tytuł oraz czcionkę wycinka przed wprowadzeniem do notatnika.
  • Pojawiła się też opcja otrzymywania e-maili o zmianach, jakie zostały wprowadzone w notatkach, współdzielonych z innymi osobami.
  • Rozwiązano problem z utratą danych uwierzytelniających po uaktualnieniu telefonu do systemu Windows 10 Mobile.
  • Ulepszono wsparcie dla ustawień kopii zapasowej dla danych aplikacji w Windows 10 Mobile.

Z pewnością wraz z wejściem zmian w życie tworzenie plików stanie się znacznie łatwiejsze i wygodniejsze. Dzięki wsparciu dla pisma odręcznego sporządzanie notatek będzie zabierać mniej czasu, z czego korzyści wyciągną przede wszystkim właściciele urządzeń z większymi ekranami dotykowymi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/heres-everything-thats-new-onenote-july-2016-including-new-onenote-clipper-improved-inking

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor