OneNote ułatwi życie nauczycielom. Co potrafi Notes Zajęć?

OneNote ułatwi życie nauczycielom. Co potrafi Notes Zajęć?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:44
08.03.2016
0 komentarzy
9403 wyświetlenia

Laptopy i tablety na wielu salach wykładowych wyparły zeszyty i drukowane materiały. Wygoda, łatwa praca z danymi i dobra organizacja to tylko niektóre zalety nowego sposobu pracy naukowej. Uczniowie, studenci i wykładowcy korzystają z szerokiego wachlarza programów do sporządzania notatek, wliczając w to zarówno proste, jak i rozbudowane edytory tekstu, a także specjalizujące się w notatkach aplikacje jak OneNote. Klasyczne możliwości programu zostały jednak znacznie rozszerzone, o czym przekonacie się w dalszej części wpisu.

Oszczędź czas. Organizuj. Współpracuj z uczniami. - takimi słowami zachęca nas nowy dodatek o nazwie Class Notebook. Jak uważa Microsoft, dodatek został wymyślony, by fundamentalnie zmienić spojrzenie na dokumenty i tryb pracy w klasach. "Notesy zajęć w programie OneNote udostępniają osobisty obszar roboczy dla każdego ucznia, bibliotekę zawartości materiałów informacyjnych i obszar współpracy na potrzeby lekcji i kreatywnych działań. Ten nowy dodatek dla klasycznego programu OneNote (2013 lub 2016) opracowano, aby ułatwić nauczycielom oszczędzanie czasu i jeszcze wydajniejsze korzystanie z notesów zajęć. Dodatek obejmuje rozpowszechnianie sekcji i stron, szybki przegląd prac uczniów, łatwiejszy dostęp do aplikacji Notes zajęć oraz linki do świetnych profesjonalnych narzędzi programistycznych" - głosi opis dodatku, dostępnego w 43 wersjach językowych (w tym j. polski) dla 61 rynków na całym świecie.

Notes zajęć pozwala uporządkować zawartość kursu i plany lekcji we własnym notesie cyfrowym. OneNote oferuje zaawansowane funkcje wyszukiwania, wliczając w to tekst na obrazach i pismo odręczne. Notesy zapisują się automatycznie i można je przeglądać zarówno online, jak i offline. Druga ważna funkcja dodatku to tworzenie i prowadzenie interakcyjnych lekcji. "Zgromadź zawartość sieci Web i osadź istniejące lekcje w notesie zajęć, aby utworzyć niestandardowe plany lekcji. Dołącz nagrania audio i wideo, aby utworzyć interesujące, interakcyjne lekcje dla uczniów. Za pomocą zaawansowanych narzędzi do rysowania uczniowie mogą wyróżniać treść, dodawać adnotacje do slajdów, szkicować diagramy i sporządzać odręcznie notatki. Notes zajęć ułatwia zbieranie prac domowych, testów, egzaminów i materiałów informacyjnych. Uczniowie pobierają swoje zadania z biblioteki zawartości. Koniec z drukowaniem materiałów na zajęcia" - głosi opis. Ostatnią z kluczowych opcji jest współpraca i wyrażanie opinii. Nauczyciel może pisać bezpośrednio w prywatnych notesach uczniów. Istnieje też opcja pracy w grupach dzięki łączeniu notesów. Uczeń może wreszcie dodać znacznik w swojej notatce, by zapytać lub poprosić o radę nauczyciela w razie wątpliwości.

"Notesy zajęć czynią z OneNote idealne rozwiązanie dla pracy w czasie rzeczywistym w nowoczesnej klasie XXI wieku" - podsumowuje Microsoft. By wypróbować nowy dodatek, należy pobrać go do klasycznego programu OneNote i zalogować się na stronie Notes zajęć w programie OneNote.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-makes-life-a-bit-easier-for-teachers-with-new-class-notebook-add-in-for-onenote

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor