OneNote na Androida z przestawnymi notatkami

OneNote na Androida z przestawnymi notatkami

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
11:37
12.08.2015
1 komentarz
1750 wyświetleń

W sklepie Google Play pojawiła się niedawno nowa wersja aplikacji OneNote na Androida. Najciekawszą zmianą w tym wydaniu programu jest funkcja przestawnych notatek, która na wzór funkcji Chat Heads z aplikacji Facebook pozwala na tworzenie notatek z dowolnego miejsca w systemie lub aplikacji, bez konieczności otwierania samego programu OneNote.

Po włączeniu funkcji Floatie z poziomu aplikacji OneNote (pozycja Start floatie w głównym menu) otrzymujemy dostęp do widocznej nieprzerwanie i wyświetlanej zawsze na wierzchu ikony tego programu, której wycinek standardowo ulokowany jest prawej części ekranu urządzenia. Po jej kliknięciu będziemy mogli sporządzić na szybko nową notatkę, bez konieczności zamykania obecnie otwartej aplikacji lub przeglądanej strony internetowej. Umożliwi nam to również szybkie przenoszenie treści z innych obszarów, jako że nie będziemy już musieli przełączać się pomiędzy aplikacjami.

Czym jest aplikacja OneNote? Jak czytamy w opisie programu, OneNote to cyfrowy notes na listy zadań do wykonania, notatki z wykładów i spotkań, plany urlopowe i każdą inną zawartość, którą chcesz uporządkować lub zapamiętać. Wpisz notatki z klawiatury lub ręcznie, nagraj dźwięk lub zrób zdjęcie, a aplikacja OneNote zapisze je. Notatki są synchronizowane między urządzeniami, więc zawsze możesz uzyskać do nich dostęp — nieważne, gdzie jesteś. Notatki możesz też łatwo udostępniać innym. Bezpłatne aplikacje OneNote są dostępne dla komputerów stacjonarnych i Mac, telefonów Windows Phone i iPhone, tabletów iPad oraz urządzeń Apple Watch, Android Wear i urządzeń z systemem Android. Szacuje się, że z aplikacji OneNote na Androida korzysta co najmniej kilka milionów osób.

Nowa wersja programu OneNote dla Androida (oznaczona numerem 15.1.4229.1011) powinna być już dostępna dla większości użytkowników z poziomu sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • maciek 14:21 16.08.2015

    mam ms Office 2007 i szlak trafił moje zasoby bo nie są zgodne z ms Office 2013, nie chcę 365 bo to strata kasy konwersja z 07 do 13. nie dziala, i co dalej?

Skomentuj

Autor