OneNote dla Windows 10 z funkcją tłumaczenia w czasie rzeczywistym

OneNote dla Windows 10 z funkcją tłumaczenia w czasie rzeczywistym

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:06
02.07.2018
0 komentarzy
663 wyświetlenia

OneNote jako aplikacja dla Windows 10 (wersja z Microsoft Store) został wzbogacony o funkcję tłumaczenia w czasie rzeczywistym. Jej obecność jest dostrzegalna już w wielu produktach Microsoftu (ostatnio choćby w LinkedIn). W przypadku OneNote tłumaczenie obejmuje podgląd całej treści notesu i integruje się z pozostałymi widokami aplikacji, w tym Czytnika immersyjnego. Jak to działa i co z dostępnością w Polsce?

OneNote - Microsoft Translator

Wprowadzenie funkcji tłumacza do jakiejkolwiek aplikacji jest dla Microsoftu kwestią integracji z odpowiednim API, a dokładniej - Microsoft Translator API, który odpowiada już za tłumaczenia dla Bing, Skype, Office i oczywiście aplikacji Microsoft Translator. Jak to wygląda (lub dopiero będzie wyglądać) w OneNote, pokazuje na Twitterze Mike Tholfsen z MicrosoftEDU.

Opcja "Tłumacz" powinna być widoczna w zakładce Widok, jednak w naszym przypadku tak jeszcze nie jest i to niezależnie, czy sprawdzamy w OneNote dla Windows 10, OneNote 2016, czy OneNote Online. Tholfsen wyjaśniał wczoraj, że funkcja dopiero zaczyna być szeroko udostępniana i powinna "całkiem szybko" dotrzeć do użytkowników z całego świata. Tłumacz współpracuje ze wszystkimi widokami Czytnika immersyjnego z wyjątkiem słownika obrazkowego. Wsparcie to zostanie dodane w następnych tygodniach.

Mimo sprawdzenia aktualizacji w Microsoft Store my wciąż nie dostrzegamy nowej funkcji w OneNote. Tego typu opóźnienia regionalne są jednak wizytówką Microsoftu, więc pozostaje tylko zachować cierpliwość.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/onenote-for-windows-10-gains-real-time-translation/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor