OneDrive z optymalizacją dla Androida Oreo i funkcją przywracania

OneDrive z optymalizacją dla Androida Oreo i funkcją przywracania

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:42
17.04.2018
0 komentarzy
675 wyświetleń

Przechowując pliki w chmurze, chcemy mieć pewność, że są one bezpieczne. Niewątpliwie usługa OneDrive zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Bywa jednak, że czasem sami nieopatrznie usuniemy jakiś plik. Nowa aktualizacja OneDrive na system Android pozwoli uniknąć w takiej sytuacji nieprzyjemności, gdy usunięty plik jest dla nas bardzo istotny. Aktualizacja wprowadza też wsparcie dla funkcji dostępnych w najnowszej wersji Androida Oreo.

One Drive Android Oreo

Wersja 5.7 aplikacji OneDrive na Androidzie przynosi, poza poprawkami, dwie nowe funkcje. Po pierwsze możemy teraz z łatwością przywracać usunięte wcześniej pliki za pomocą opcji przywracania plików. Jeśli na przykład usuwając większą liczbę plików z naszego dysku OneDrive, usuniemy też jakiś istotny dokument, będziemy mogli go łatwo przywrócić. Aplikacja ponadto poinformuje nas o sytuacji, gdy z naszej przestrzeni OneDrive zostanie usunięta większa liczba elementów. Drugą zmianą jest wprowadzenie optymalizacji dla Androida Oreo. W ramach tego wprowadzono wsparcie dla kanałów powiadomień i optymalizacji baterii podczas działania aplikacji w tle. Android Oreo nie jest co prawda najpopularniejszym obecnie systemem i wielu producentów ciągle ma problem z aktualizacją swoich urządzeń do Oreo, aczkolwiek urządzeń tych będzie coraz więcej, więc przygotowanie aplikacji pod tym kątem już teraz jest bardzo dobrym posunięciem.

Jedna z poprzednich aktualizacji wprowadziła do OneDrive sporo usprawnień w kwestii zarządzania zdjęciami, które przechowujemy w chmurze. Nowa aktualizacja nie przyniosła bardzo rewolucyjnych zmian, niemniej są to zmiany funkcjonalne. OneDrive na Androida jest bardzo solidną aplikacją, która dzięki zintegrowaniu z systemem Windows 10 pozwala na bardzo łatwe i jednocześnie bardzo bezpieczne przechowywanie i synchronizowanie naszych cennych danych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/onedrive-for-android-updated-with-full-android-o-support-and-file-restore-feature/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor