OneDrive na Androida z nowym wyglądem interfejsu

OneDrive na Androida z nowym wyglądem interfejsu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:42
07.12.2017
0 komentarzy
1158 wyświetleń

OneDrive na Androida otrzymał aktualizację do wersji 5.1, która wprowadza do aplikacji kilka przyjemnych zmian. Najbardziej widoczną jest nowy pasek nawigacji służący do szybkiego przemieszczania się między poszczególnymi widokami. Nie sposób też przeoczyć radykalnych zmian kosmetycznych.

W tym roku Microsoft zapowiedział nadchodzącą metamorfozę OneDrive skupiającą się przede wszystkim na odświeżeniu jego wyglądu, co ma uczynić go klarowniejszym i wygodniejszym w obsłudze – to zaś w założeniu ma w bezpośredni sposób przełożyć się na zwiększenie produktywności. Zmiany miały zostać wprowadzone przed końcem tego roku i najwyraźniej implementacja już się zaczęła. Microsoft wypunktował w sumie 9 obszarów, w których chce wprowadzić zmiany, i jak na razie odhaczyć może na pewno szybsze znajdowanie plików i folderów. Pozostałe albo nadal czekają na realizację, albo zostały zrealizowane w niewielkim stopniu.

OneDrive Android

Lista zmian w aktualizacji Onedrive 5.1 dla Androida jest dość krótka, aczkolwiek dość mocno oddziałująca na doświadczenie użytkownika:

  • Całkiem nowy wygląd i uczucie towarzyszące interakcji z OneDrive. Microsoft pisze krótko, że zaktualizował wygląd aplikacji, by pozwolić użytkownikom osiągnąć większą produktywność.
  • Pasek z szybkim dostępem do sekcji Plików, Zdjęć, Ostatnich, Udostępnionych oraz Ja, gdzie znajdują się powiadomienia, pliki offline i informacje o koncie.
  • Wgląd w powiadomienia, zawartość offline i informacje o koncie w całkiem nowej sekcji Ja.

OneDrive w aktualnej wersji 5.1 można już pobrać na urządzenia z Androidem ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-updates-onedrive-for-android-with-new-look-adding-a-tab-bar

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor