One Box w Internet Explorer 9

One Box w Internet Explorer 9

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
00:00
22.06.2011
5733 wyświetlenia

Skonsolidowane pola adresu i wyszukiwania w jedno miejsce, to jedna z ważniejszych nowości w przeglądarce Windows Internet Explorer 9. One Box, bo o nim mowa, to jedno, wspólne pole. Niezależnie od tego, czy zamierzamy przejść pod konkretny adres internetowy, przeszukać zasoby globalnej Sieci, czy też katalog Ulubionych i historii, wystarczy skorzystać z jedynego, dostępnego pola w przeglądarce. Poznajmy więc zalety i możliwości, jakie oferuje omawiany pasek.

Surfowanie i wyszukiwanie za jednym zamachem

Znając dokładny adres strony internetowej, bez trudności przejdziemy do ulubionego serwisu. Co jednak, gdy nie pamiętamy adresu? W to samo pole i w ten sam sposób wprowadzamy zapamiętane przez nas słowo, występujące w tytule, nazwie, adresie strony, czy nawet w treści. Naprawdę korzystanie i wyszukiwanie zapomnianych informacji i serwisów, za pomocą pola One Box to łatwizna. A nawet jeśli wcześniej na wspomnianą stronę nie zaglądaliśmy, tylko po prostu znajomi polecili nam dany portal, w identyczny sposób wprowadzamy jego nazwę (nie adres) w pole One Box. Program automatycznie rozpocznie przeszukiwanie zasobów Sieci za pomocą mechanizmów wbudowanych w wyszukiwarkę Bing, i co za tym idzie, po chwili odnajdziemy poszukiwany serwis i informacje. A gdyby tych było niewystarczająco dużo, zawsze istnieje możliwość rozwinięcia listy z wynikami wyszukiwania. Służy do tego mały przycisk , ulokowany po prawej stronie każdej grupy na liście.

Dodatkowe możliwości One Box

One Box to nie tylko pole adresu i wyszukiwania w serwisie Bing. To także bogate w funkcje narzędzie, umożliwiające odnaleźć konkretne informacje, na konkretnych serwisach i portalach internetowych. Po rozwinięciu listy One Box, wystarczy u jej dołu kliknąć łącze Dodaj, a przeniesieni zostaniemy na witrynę pobierania dodatkowych dostawców wyszukiwania. Z jej poziomu będziemy mogli wzbogacić naszą przeglądarkę o wyszukiwarki takich serwisów jak między innymi: CentrumXP.pl, Wikipedia, Allegro.pl, Nasza-Klasa, Panorama Firm, Google, słowniki językowe i wiele wiele więcej. Po zainstalowaniu dodatkowej wyszukiwarki, u dołu listy One Box będą widnieć ikony dostawców. Za ich pomocą możemy przełączać się pomiędzy wyszukiwarkami, aby dokładnie określić docelowe miejsce występowania poszukiwanej przez nas informacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Porady Internet Explorer