Office zostanie przystosowany do składanego Samsunga Galaxy Fold

Office zostanie przystosowany do składanego Samsunga Galaxy Fold

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:45
20.02.2019
517 wyświetleń

Choć koncepcja rozkładanych telefonów z dwoma ekranami urealnia się od ładnych kilku lat, to zaprezentowany przez Samsunga Galaxy Fold wywołał niemałe poruszenie. Czy skłoniło to Microsoft, by pospieszyć się z zaprezentowaniem własnej odpowiedzi spod szyldu Surface? Tego nie wiemy. Wiadomo za to, że Microsoft już oficjalnie spóźnił się, by otworzyć tę nową kategorię, i zamiast tego postąpił we właściwym sobie stylu - zaoferował swoje oprogramowanie. Tak, Office będzie specjalnie przystosowany do nowego stylu pracy w smartfonach z Androidem.

Na dzisiejszej imprezie Galaxy Unpacked południowokoreański producent oficjalnie zaprezentował długo wyczekiwanego, rozkładanego smartfona. Flagowiec od Samsunga cechuje się 7,3-calowym ekranem Infinity Flex, który z łatwością pozwala przełączać się między trybami telefonu i tabletu. Składane urządzenie może obsługiwać do trzech aplikacji jednocześnie, a wbudowany system dostosuje ich rozmieszczenie w zależności od trybu (złożonego lub rozłożonego). Co to znaczy dla Microsoftu, oczywiście oprócz tego, że takim pokazem nie błysnął on sam? Ano to, że pojawiła się nowa platforma, do której warto przystosować Office'a.

Samsung Galaxy Fold

Samsung ujawnił na wydarzeniu, że Galaxy Fold jest skonfigurowany do pracy ze wszystkimi popularnymi aplikacjami, w tym także z Microsoft Office. Aplikacje produktywne Microsoftu (bo w takich okolicznościach trudno je nazwać biurowymi) zostały specjalnie zaadaptowane do pracy na 7,3-calowym ekranie i będą szybko dostosowywać swój interfejs w odpowiedzi na zmianę trybu, czyli wspomniane przechodzenie między formą tabletu i smartfona. W zależności od trybu do dyspozycji użytkownika przeznaczona będzie powierzchnia o przekątnej 7,3 lub 4,6 cala, o rozdzielczości odpowiednio 1536 x 2152 i 840 x 1960 pikseli.

Galaxy Fold korzysta z dwóch baterii, posiada 12 GB pamięci RAM i 512 GB pamięci magazynowej. To więcej niż niejeden laptop czy nawet desktopowy PC, nie mówiąc już o segmencie telefonów/tabletów. Z tymi zawrotnymi parametrami idzie w parze również cena, która zaczyna się od 1980 dolarów. Premiera urządzenia 26 kwietnia 2019 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2019/02/21/samsung-foldable-phone-unveiled/

Polecamy również w kategorii Office na Androidzie