Office na Androida ze wsparciem dla OneDrive i Dropbox

Office na Androida ze wsparciem dla OneDrive i Dropbox

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:26
21.11.2014
1 komentarz
3117 wyświetleń

Microsoft Office Mobile dla urządzeń z Androidem otwiera się na chmurę. Najnowsza aktualizacja pakietu biurowego zapewnia lepsze wsparcie dla natywnego OneDrive, ale również i konkurencyjnego Dropbox.

Od teraz Office na Androida umożliwi udostępnianie plików bezpośrednio poprzez OneDrive i OneDrive dla Firm. Jak to działa? Aplikacje wygenerują link do dokumentu w chmurze i pozwolą wysłać go np. poprzez e-mail za pomocą przycisku 'wyślij e-mailem jako link'. Pozwoli to również odbiorcy na podgląd i edycję otrzymanego pliku. To również niezły sposób na uniknięcie załączników w treści wiadomości. Jak pisze Microsoft, "Środowisko chmury — telefon umożliwia dostęp do dokumentów pakietu Office przechowywanych w usługach OneDrive, OneDrive dla Firm i w programie SharePoint."

Office Mobile Office Mobile Office Mobile

Druga z nowości stanowi wynik współpracy Microsoftu z twórcami chmury Dropbox. Użytkownicy Office na Androida mogą teraz skorzystać z możliwości, oferowanych przez tę chmurę. Oznacza to m. in. możliwość wykorzystania Dropbox jako sieciowego dysku dla dokumentów Office, do których z kolei będziemy mieli dostęp z poziomu Office. Podobnie, jak w przypadku integracji z OneDrive, tu również istnieje możliwość udostępniania dokumentów poprzez serwis Dropbox. "Obsługa usługi Dropbox: otwieranie, edytowanie i zapisywanie w niej dokumentów." - dodaje w skrócie Microsoft.

Microsoft Office Mobile dla urządzeń z systemem Android pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-office-mobile-android-updated-dropbox-support-and-onedrive-sharing

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

  • Majki 20:30 24.11.2014

    A od kiedy MsOffice będzie dostępny dla Androida w tabletach?

Skomentuj

Autor