Office na Androida: PDF w Word, skrypty w Excelu, nowe efekty wizualne

Office na Androida: PDF w Word, skrypty w Excelu, nowe efekty wizualne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:07
10.02.2017
0 komentarzy
1572 wyświetlenia

Microsoft udostępnił dzisiaj kolejną aktualizację swojego pakietu Office na smartfony i tablety z Androidem. Z nowości funkcjonalnych mogą korzystać już Office Insiderzy. Aktualizacja m.in. rozszerza wsparcie dla dokumentów PDF, pozwala otwierać pliki zawierające skrypty oraz dodaje nowe efekty do Excela, Worda i PowerPointa.

Na wstępie należy wyjaśnić, że wsparcie dla PDF jest już oferowane w przeglądarce wbudowanej w OneDrive. Office na Androida zyskuje wsparcie dla tego formatu w aplikacji Word, co z użytkowego punktu widzenia wydaje się ważną funkcją.

Office Android

Pełna lista zmian w najnowszej aktualizacji obejmuje:

  • Podgląd plików PDF w Word: otwieranie i czytanie plików w popularnym formacie portable document format (.pdf) na urządzeniu mobilnym;
  • Otwieranie dodatkowych formatów w Excel: w odpowiedzi na feedback użytkowników Excel umożliwia teraz otwieranie plików zawierających skrypty oraz tabele zapytań z parametrami;
  • Więcej efektów wizualnych: Word, Excel i PowerPoint pozwalają teraz zastosować takie efekty, jak Cień i Odbicie, dzięki którym obrazy osadzone w dokumentach nabiorą wyjątkowego charakteru. Wystarczy wstawić obraz i wybrać z menu pożądany efekt.

Wszystkie aplikacje z serii Office na Androida można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play: Word, Excel,, PowerPoint.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/office-on-android-updated-with-the-ability-to-view-pdf-files-and-more/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor