Office już dostępny dla smartfonów z Androidem

Office już dostępny dla smartfonów z Androidem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:29
20.05.2015
4135 wyświetleń

Android to obecnie najczęściej wybierany system mobilny - co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jak twierdzi Google, z jego systemu aktywnie korzysta ponad miliard użytkowników. Gdy mówimy o takich liczbach, trudno zignorować zapotrzebowanie społeczności Android na wysokiej jakości środowisko produktywne. I tu zaczyna się rola Microsoftu.

Aplikacje z serii Office na tablety z Androidem zadebiutowały w ubiegłym roku, by wyjść z fazy beta w styczniu. Nie są one jednak "uniwersalne" dla wszystkich urządzeń z systemem Google, gdyż wspierają jedynie tablety z architekturą ARM. "Otwarte testy Office na tablety z Androidem, które ruszyły w styczniu, pozwoliły zebrać wiele cennych uwag od użytkowników. Microsoft ma nadzieję, że ta formuła sprawdzi się równie dobrze w przypadku Office na telefony pracujące na systemie Android oraz zapewni najwyższą jakość pracy z Office na tego typu urządzeniach" - tłumaczy Microsoft.

Microsoft stworzył także odpowiedniki aplikacji na smartfony z Androidem. By z nich skorzystać, użytkownicy muszą najpierw dołączyć do programu poglądowego Office for Android.

Office for Android

Po dołączeniu do programu można śmiało pobierać aplikacje ze sklepu Google Play. Raczej nie uruchomimy ich natychmiast, gdyż proces weryfikacji naszego uczestnictwa w programie może trwać nawet 4 godziny. Nowe aplikacje zastępują znany wcześniej pakiet Office Mobile dla Androida, oferując zoptymalizowane na dotyk doświadczenie, które zdążyli już poznać użytkownicy tabletów z Androidem czy iPadów. O tym, jak wygląda i pracuje mobilny Word, Excel i PowerPoint na małym ekranie dotykowym, mogą się także przekonać użytkownicy Windows 10 Mobile, pobierając dostępny od kilku dni Office Universal.

Pobierz bezpłatnie z Google Play: Word | Excel | PowerPoint


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/office-apps-for-android-phones-are-now-available

Polecamy również w kategorii Android