Office Web Apps zyskują odświeżony interfejs

Office Web Apps zyskują odświeżony interfejs

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
13:12
24.01.2014
0 komentarzy
2229 wyświetleń

Kiedy słyszymy Office kojarzy się to nam z wersją pakietu biurowego od Microsoft zainstalowaną na lokalnym komputerze, wielu z nas zapomina lub zwyczajnie nie wie o istnieniu jego przeglądarkowej odmiany pod nazwą – Office Web Apps. Na szczęście nie powstrzymuje to giganta przed dalszym rozwijaniem tej właśnie wersji.

Wczoraj, bez zbędnego zamieszania, Microsoft zaktualizował pakiet Office Web Apps. Oprócz pomniejszych nowości, poprawek i udogodnień, został zmieniony również interfejs użytkownika. Pomimo braku oficjalnego ogłoszenia, rzecznik Microsoftu w odpowiedzi na zapytanie TechCrunch potwierdza, że zmiany te zostały dokonane. Obejmują one przede wszystkich wstążkę, można na niej znaleźć nowy przycisk - Udostępnij. Pozwala on na udostępnienie dokumentu danej osobie poprzez Skydrive.

Poprawiony został również OneNote, dzięki nowemu interfejsowi łatwiej można znaleźć konkretny notatnik. Do aplikacji Word i Excel dodana została opcja Pomoc, pozwala ona na łatwe wyszukiwanie pożądanych funkcji i narzędzi. PowerPoint również ma ją otrzymać, ale dopiero za jakiś czas.

Wielbiciele dotyku z pewnością docenią zmiany w interfejsie, tym bardziej, że pierwsza wersja dotykowa klasycznego pakietu biurowego Office ma się ukazać dopiero za kilka miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://techcrunch.com/2014/01/22/microsoft-gives-its-office-web-apps-a-new-flatter-look/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor