Menu kategorii
 • Office Web Apps ma już ponad 20 mln użytkowników

  Office Web Apps ma już ponad 20 mln użytkowników

   Barłomiej Wojas
  Barłomiej Wojas
  21:13
  10.10.2010
  3087 wyświetleń

  Liczba użytkowników Office Web Apps, czyli internetowej wersji aplikacji z pakietu Office, przekroczyła już 20 milionów. Oznacza to, że usługa Microsoftu staje się coraz poważniejszym graczem na rynku i niebawem prześcignąć może konkurencyjne rozwiązanie Google'a.

  Microsoft jest w dalszym ciągu niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o oprogramowanie do przetwarzania dokumentów. Świadczyć może o tym chociażby fakt, iż usługa Google Docs uruchomiona została 3 lata temu i do tej pory korzysta z niej nieco ponad 25 milionów użytkowników. Dla porównania Office Web Apps udostępniony zaledwie kilka miesięcy temu zdobył już przeszło 20 milionów użytkowników.

  Office Web Apps jest kompatybilne z najpopularniejszymi przeglądarkami internetowymi. Łatwo integruje się Windows Live ID, SkyDrivem, który oferuje 25 GB na przechowywanie swoich dokumentów, a także szeregiem innych usług online – m.in. Hotmailem, Facebookiem itp. W odróżnieniu od Google Docs, webowa edycja popularnego pakietu biurowego Microsoftu może być pobrana i używana z desktopowym Officem. Takie połączenie daje możliwość łatwego udostępniania swoich dokumentów innym użytkownikom w Internecie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-office-web-apps-surpasses-20-million-users

  Polecamy również w kategorii Office 365