Office Remote dla Androida pozwoli zdalnie kontrolować prezentacje PowerPoint

Office Remote dla Androida pozwoli zdalnie kontrolować prezentacje PowerPoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:57
10.04.2015
0 komentarzy
1867 wyświetleń

Microsoft nieprzerwanie dostarcza kolejnych rozwiązań dla konkurencyjnych platform mobilnych, tym razem wypuszczając narzędzie Office Remote na Androida. Aplikacja umożliwia zdalne sterowanie programami, takimi jak Word, Excel i PowerPoint, uruchomionymi na komputerze PC. Wszystko odbywa się na ekranie smartfona, dzięki czemu zbędne są dodatkowe piloty czy wskaźniki laserowe.

Zdalna obsługa aplikacji Office nie jest jednak tak prosta, jak można by przypuszczać. By dokonać synchronizacji smartfona i komputera, należy nawiązać połączenie przez Bluetooth oraz zainstalować specjalną wtyczkę na swoim PC. Office Remote obsługuje jedynie najnowsze wersje pakietu: Office 2013 oraz Office 2016 beta. Jeśli używacie starszych wersji Office, aplikacja pozostanie dla was nieprzydatna.

RemoteRemoteRemoteRemote

Office Remote pozwala przewijać slajdy i używać wskaźnika laserowego za pomocą przeciągnięć palcem na ekranie, odtwarzać obiekty osadzone, wstrzymywać i ponownie odtwarzać prezentację czy przeglądać miniaturki slajdów. Integracja z aplikacją Excel umożliwia zmienianie arkuszy, stosowanie filtrów i narzędzi sortujących, przeskakiwanie do dowolnego obiektu, przewijanie arkuszy w górę i w dół oraz przybliżanie i oddalanie widoku. Office Remote współpracuje też z edytorem Word, pozwalając na przeskakiwanie między nagłówkami i komentarzami, przewijanie dokumentu lub wierszy oraz zmianę poziomu przybliżenia.

Aplikację Office Remote for Android pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-office-remote-for-android-an-app-for-controling-powerpoint-presentations

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor