Office Delve z poprawioną organizacją treści

Office Delve z poprawioną organizacją treści

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:03
08.01.2015
0 komentarzy
2062 wyświetlenia

Office Delve to narzędzie do zarządzania treściami firmowymi lub organizacyjnymi, przypominające nieco popularny Flipboard. Microsoft wprowadza teraz do narzędzia nową funkcjonalność, a właściwie nowy sposób organizacji i udostępniania treści.

Delve zadebiutowało w Office 365 we wrześniu zeszłego roku. Narzędzie opiera się na technologii Office Graph i wykorzystuje najnowsze osiągnięcia z dziedzinyuczenia maszynowego, dzięki którym możliwe jest stworzenie sieci połączeń między danymi korporacyjnymi, osobami, itd. Microsoft postanowił ulepszyć swoją aplikację dodając do niej tzw. 'tablice' [Boards], mające na celu uproszczenie zarządzania danymi wewnątrz aplikacji.

"Każda tablica stanowi unikalną kolekcję idei i informacji, które inni mogą odkrywać i coś do nich wnieść" - czytamy na blogu Office. Już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że twórcy Delve inspirowali się serwisem Pinterest. Nieco na wzór tego popularnego serwisu użytkownicy aplikacji Office mogą przypinać treści do tablic oraz dzielić się nimi z innymi na zasadzie udostępniania i nadawania praw. "Również współpraca staje się łatwiejsza. Po prostu udostępniasz URL tablicy swojemu zespołowi lub klikasz Wyślij link bezpośrednio z tablicy, dzięki czemu wszystko jest świeże, a twój zespół pracuje nad aktualizacjami dokumentów w czasie rzeczywistym" - dodaje Microsoft.

Kiedy funkcjonalność trafi do użytkowników Office 365? Subskrybenci programu First Release ujrzą tablice już w najbliższych dniach. Pozostali użytkownicy - według oczekiwań Microsoftu - otrzymają nową funkcjonalność jeszcze na początku tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-enables-better-content-organization-with-boards-in-office-delve

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor