Office Delve wycofany z Microsoft Store

Office Delve wycofany z Microsoft Store

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:25
28.11.2017
0 komentarzy
2136 wyświetleń

Gigant z Redmond stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami, stara się szukać nowych ścieżek zarówno dla nowych, jak i już silnych, utrwalonych idei. Trzeba się więc pogodzić z faktem, że czasem niektóre pomysły znajdą nową, lepszą realizację. Wtedy też nawet bardzo dobre, lubiane przez użytkowników oraz sprawdzone rozwiązania mogą zostać odstawione na boczny tor, a z czasem nawet zlikwidowane całkowicie. Nieraz byliśmy już świadkami takiej sytuacji, a ostatnią ofiarą stał się Office Delve w wersji na Windows 10.

Office Delve

Delve to świetnie rozwiązanie do udostępniania i wyszukiwania aktywności oraz plików tworzonych przez współpracowników. Aplikacja korzysta z danych agregowanych w ramach wielu usług pakietu Office 365. Danych tych może być bardzo dużo i znalezienie w tym gąszczu najbardziej interesujących nas informacji może być żmudne i czasochłonne. Office Delve ma za zadanie ułatwić nam pracę, łącząc siły z Office Graph i serwując nam spersonalizowanie wyniki z zasobów Office 365. Algorytmy biorą pod uwagę nasze osobiste preferencje, aktualnie opracowywane zagadnienia, nasze stanowisko oraz relacje z innymi członkami zespołu. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność pracy. To taki swoisty portal społecznościowy dla współpracowników. Delve jest dostępny na kilka platform, posiada również aplikację przeglądarkową. To właśnie przejście na wersję web sugeruje Microsoft, ogłaszając wycofanie wersji na Windows 10. Jeśli nadal mamy zainstalowaną wersję desktop, nadal możemy jej używać, z zastrzeżeniem, że kiedyś może przestać działać. Microsoft, rzecz jasna, wycofuje wsparcie dla tej aplikacji całkowicie, więc na aktualizację również nie można liczyć.

Jakie są powody usunięcia Office Delve ze sklepu Microsoft? Prawdopodobnie w jakiś sposób wiązać się to może ze zmianą podejścia do wyszukiwania danych nie tylko w Office 365, ale również w systemie Windows. Ostatnio informowaliśmy o nowym sposobie wyszukiwania, który aktualnie jest w fazie testów, a może wejść do stabilnej wersji Windows Redstone 4. Być może Microsoft chce skonsolidować wszystkie formy wyszukiwania w swoich usługach w ramach jednej aplikacji. Tak, aby użytkownik nie był zmuszony do uruchamiania dodatkowej aplikacji w celu wyszukiwania danych, lecz mógł to zrobić z każdego miejsca i na każdym dostępnym urządzeniu. Na pewno Cortana, asystent głosowy Microsoftu, odegra tutaj znaczącą rolę w przyszłości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.zdnet.com/article/microsoft-starts-rolling-out-delve-its-flipboard-for-office-365/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor