Office 365 w domach 3,5 miliona użytkowników

Office 365 w domach 3,5 miliona użytkowników

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
21:56
24.01.2014
0 komentarzy
1886 wyświetleń

Utworzona rok temu przez Microsoft usługa biurowa, przeznaczona dla użytkowników domowych – Office 365 Home Premium – radzi sobie całkiem nieźle. Wynika to z raportu finansowego, który dotyczy ostatniego kwartału fiskalnego. Obecnie usługa Office 365 Home Premium posiada, aż 3,5 miliona subskrybentów.

Liczba robi wrażenie, szczególnie jeśli porówna się ją z poprzednimi wynikami. W maju zeszłego roku Office 365 Home Premium posiadał milion użytkowników, już we wrześniu tego samego roku liczba ta się podwoiła. Ostatecznie 31 Grudnia 2013 roku z usługi raczyło skorzystać 3,5 miliona osób. Abonament wynosi 9,99 USD za miesiąc lub 99,99 USD za rok korzystania z Office 365. Po jego opłaceniu użytkownik otrzymuje dostęp do Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka, OneNote’a, Accessa oraz Publishera. Wszystkie wymienione programy można zainstalować na 5 komputerach PC lub Mac oraz na 5 smartfonach.

Oddział Microsoftu odpowiedzialny za Office poinformował również o spadku przychodów o 16 procent. Strata jest spowodowana zmianą strategii sprzedażowej giganta. Do tej pory Office był produktem dostępnym tylko w sprzedaży detalicznej, spadek jest usprawiedliwiany fazą przejściową do usługi za którą płaci się abonament.

Aktualna ilość subskrybentów Office 365 Home Premium robi wrażenie, tym bardziej jeśli dodamy, że została ona osiągnięta w niecały rok. Nowa usługa biurowa pokazuje również w jaką stronę zamierza iść Microsoft i jak mocno zmienia się model biznesowy tej firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-office-365-home-premium-now-has-35-million-subscribers

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor