Office 365 ułatwi tworzenie stron internetowych

Office 365 ułatwi tworzenie stron internetowych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
05.02.2015
0 komentarzy
3104 wyświetlenia

Mamy dobre wieści dla wszystkich subskrybentów Office 365. Od teraz, by tworzyć witryny internetowe, możecie korzystać z narzędzi Wix.com, do których bezpośredni dostęp oferuje platforma Office 365.

Wix to platforma deweloperska, która pozwala na wygodne tworzenie stron w HTML5. Co istotne, nie jest do tego wymagana znajomość programowania czy specjalne doświadczenie webmasterskie. "Poprzez subskrypcje darmowe i premium Wix inspiruje miliony firm, organizacji, profesjonalistów i osób prywatnych do umieszczania ich biznesów, marek i pracy w sieci" - głosi opis narzędzia. Z platformy korzysta ponad 59 milionów osób z całego świata.

Wix

Na pokładzie Wix znajdziemy m.in. tysiące szablonów stron czy sklep z aplikacjami, z którego pobierzemy wtyczki integrujące w funkcjonalny sposób nasz biznes z naszą witryną - wszystko z poziomu edytora typu przeciągnij-i-upuść. Jak mówi Avishai Abrahami, CEO i współzałożyciel Wix: "Microsoft i Wix współdzielą wizję zapewnienia małym i średnim firmom dostępu do technologii w chmurze, dzięki której będą mogli zarządzać wszystkimi obszarami swoich biznesów. Wix ułatwia kreowanie witryn internetowych i [również] mobilnych oraz procesy zarządzania, krytyczne dla dzisiejszych firm, dostarczając im - nawet tym najmniejszym - funkcjonalności klasy biznesowej".

Wix zajął miejsce niedostępnej od kilku miesięcy funkcjonalności "Public Website", którą mogliśmy niegdyś znaleźć w SharePoint Online. Twórcy platformy nie kryją zadowolenia z zawiązanego właśnie partnerstwa i zapewniają, że subskrybenci Office 365 zyskają dostęp do Wix "już zaraz".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-office-365-users-can-now-easily-create-websites-using-wix

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor