Menu kategorii
 • Office 365 to nadal najczęściej używane aplikacje w biznesie

  Office 365 to nadal najczęściej używane aplikacje w biznesie

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  16:51
  07.02.2019
  422 wyświetlenia

  Jak wynika z opublikowanego dziś raportu Okta, Office 365 jest aktualnie najszerzej rozpowszechnioną aplikacją dla biznesu w chmurze. Piąta już edycja raportu Businesses @ Work opiera się na zestawie danych od tysięcy klientów, aplikacji, integracji i milionów zalogowań. Wszystko to pozwala zrozumieć, jak pracują organizacje i ludzie, by wykonać swoje zadania. Tu nie ma zaskoczenia - Office 365 po raz kolejny jest najpopularniejszą aplikacją w firmach, a jego udział wzrósł od ostatniego roku.

  Office 365

  Jak widać na wykresie powyżej, Office 365 od ostatnich 4 lat pozostaje najpopularniejszym zestawem aplikacji pod względem liczby klientów. Wielu jego bliskich konkurentów też oczywiście zyskało w tym czasie klientów, ale ich liczba nie rośnie tak szybko, jak w Office 365.

  Office 365

  Drugie ujęcie pokazuje Office 365 jako najpopularniejszy zestaw aplikacji pod względem liczby aktywnych użytkowników miesięcznie. Tytuł ten przysługuje mu od przeszło 3 lat i od tego czasu coraz mocniej wyprzedza konkurencję. Dane mówią, że baza aktywnych unikalnych użytkowników O365 rocznie powiększa się o 55%, ale trzeba mieć na uwadze również wzrost towarzyszący pakietowi G Suite, który wynosi 116% rocznie, choć nota bene odbywa się to w znacznie mniejszej skali. Z raportu wynika również, że 67% ankietowanych wybiera Microsoft Word zamiast Google Docs, a jeśli chodzi o klienta poczty, to 49% preferuje Outlook, a 35% - Gmail.

  Do jakich jeszcze wniosków doszli badacze w najnowszym raporcie?

  • Okta odkryła, że 76% klientów Office 365 posiada jedną lub więcej aplikacji, które duplikują te oferowane przez Microsoft. Ponad 45% używa Salesforce, a 36% używa AWS. Blisko 32% badanych przechowuje pliki w Box, ponad 28% czatuje przy użyciu Slacka, blisko 24% łączy się ze współpracownikami przy użyciu Zoom. Ciekawym wnioskiem jest również to, że 28% badanych klientów Office 365 "duplikuje cały pakiet", subskrybując jednocześnie G Suite.
  • Jeśli chodzi o klientów, którzy używają Okta w obsłudze tożsamości pracowników, to zanotowano spadek klientów AD integrujących się z Oktą - z 78% w sierpniu 2015 do 70% w 2018 roku.
  • Prawie 40% ankietowanych powiedziało, że używa ponownie tych samych dwóch do czterech haseł niemal wszędzie, a 10% - że używa tylko jednego hasła.
  • Przez ostatnie cztery lata duzi klienci zwiększyli liczbę wdrażanych aplikacji o 68%.

  Z pełną treścią raportu, kolejnymi wykresami (dotyczącymi także aplikacji w różnych niszach) i ciekawymi wglądami można zapoznać się tutaj.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/oktas-latest-report-shows-office-365-continues-to-dominate-the-enterprise-market/

  Polecamy również w kategorii Office 365