Office 365 już dostępny!

Office 365 już dostępny!

 Mateusz Miciński
Mateusz Miciński
13:51
28.06.2011
2 komentarze
2622 wyświetlenia

Po sukcesie wersji beta, zgodnie z zapowiedziami z kwietnia br., Microsoft udostępnia finalną wersję pakietu Microsoft Office 365. Od dziś, nawet najmniejsze firmy mogą korzystać z rozwiązań zarezerwowanych dotychczas jedynie dla dużych korporacji, duże natomiast będą mogły nadal korzystać ze znanych aplikacji, przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności i ograniczeniu kosztów. Finalna wersja pakietu Office 365 od dziś jest już dostępna na 40 rynkach, a ponad 20 globalnych partnerów Microsoft ogłosiło plany jej wdrożenia u swoich klientów.

Wersja beta pakietu Office 365 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem przez klientów na całym świecie. Od momentu ogłoszenia jej dostępności, ponad 200 000 firm z całego świata, w tym ponad 6 000 z Polski, zgłosiło chęć testowania pakietu Office 365. Aż 70 procent to przedsiębiorstwa z sektora małego i średniego biznesu.

W skład pakietu Office 365 wchodzą takie aplikacje, jak Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online, Office Proffesional Plus oraz Aplikacje Office Web Apps. Pakiet przeznaczony jest dla firm o wielkości od dwóch do dwustu tysięcy pracowników, a przeprowadzka do chmury nie wymaga zmian w sposobie funkcjonowania biznesu, ponieważ aplikacje chmurowe są podobne do tych stacjonarnych - przede wszystkim w warstwie interfejsu użytkownika. Dodatkowo, pracownicy docenią to, że biuro tradycyjne mają teraz w swoim telefonie komórkowym, czy komputerze przenośnym i mogą korzystać nie tylko z rozwiązań stacjonarnych, ale także narzędzi mobilnych czy laptopów – nawet, gdy zatrzymali się na moment na stacji benzynowej. Rozwiązanie ucieszy w nie mniejszym stopniu także zarządy firm, które docenią jego niezawodność, bezpieczeństwo oraz kontrolę procesów IT, nawet przy braku dedykowanego personelu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • Fidelio 21:54 28.06.2011

    Krótko mówiąc realna próba ograniczania naszej wolności. chmury to zło które na razie przebiegle ukrywa się pod płaszczykiem ograniczania kosztów.   No ale jak już wszyskich wpakują w chmury to okaże się, że każdy jest w pułapce z której nie ma wyjścia. To gorsze niż Orwell, bo w perspektywie zakład absolutnąś i totalną możliwość kontroli nad naszą prywatnością. Nie dzisiaj, ale za 10 lat może być już za późno. Mam nadzieję, że  zacznie się o tym mówić i ostrzegać ludzi. Na szczęście dla wszelkich idiotyzmów, ludzie zawsze znajduję jakąś przeciwwagę,a każda próba ograniczania wolności prędzej czy później bierze w łeb

  • jarecki 00:31 03.07.2011

    Korzystanie z chmury nie jest obowiązkowe. Gdzie masz konto e-mail ?? Na swoim prywatnym serwerze ???

Skomentuj

Autor