Office 365 jeszcze bezpieczniejszy

Office 365 jeszcze bezpieczniejszy

 Piotr Maciejko
Piotr Maciejko
14:34
11.02.2014
0 komentarzy
1677 wyświetleń

Wieloetapowe uwierzytelnianie staje się coraz popularniejsze wśród usług internetowych, ponieważ wpływa pozytywnie na ich bezpieczeństwo. Microsoft poinformował, że taki system zabezpieczeń został zaimplementowany w wersji Office 365 dla studentów i biznesu.

Według koncernu z Redmond, wieloetapowa autoryzacja zdecydowanie zwiększa poziom bezpieczeństwa usługi. Zwykłe hasło staje się niewystarczające do ochrony danych. Microsoft uznał za niezbędne wprowadzenie w Office 365 drugiego poziomu autoryzacji, w którym użytkownik będzie musiał potwierdzić logowanie, wprowadzając kod dostarczony za pośrednicwtem wiadomości SMS, połączenia głosowego lub powiadomienia aplikacji. Dopiero po pozytywnym przejściu drugiego etapu zostaniemy zalogowani na swoje konto.

Niebawem gigant doda również możliwość ustawienia 16 znakowego hasła, które trzeba będzie wprowadzić w celu uzyskania dostępu do poszczególnych aplikacji wchodzących w skład pakietu biurowego Office. Ta nowość może okazać się niezwykle przydatna w biznesie. Mechanizm wieloetapowej autoryzacji z poziomu lokalnych aplikacji Office 2013 zostanie zaimplementowany na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy.

Microsoft stara się zwiększyć poziom bezpieczeństwa swoich usług, dwuetapowa autoryzacja została już wprowadzona w wersji Microsoft Lync 2013 dla trybu klasycznego, a także przy logowaniu do konta Microsoft i Windows Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.office.com/2014/02/10/multi-factor-authentication-for-office-365/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor