Office 365 dodaje sporo nowości do planu Enterprise K1

Office 365 dodaje sporo nowości do planu Enterprise K1

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:19
04.04.2017
0 komentarzy
1418 wyświetleń

Enterprise K1 to specyficzny plan Office 365, dedykowany pracownikom pierwszej linii, który pomaga im w kontaktach między sobą, organizowaniu zadań i harmonogramów, uzyskiwaniu łatwego dostępu do materiałów treningowych oraz zarządzaniu dostępem dla pracowników i tożsamością cyfrową. Plan zyskał teraz spore rozszerzenie, otrzymując w pakiecie aż 6 dodatkowych rozwiązań.

Zdaniem Microsoft pracownicy pierwszej linii są sercem wielu największych przemysłów na świecie, wliczając w to produkcję, sprzedaż, opiekę zdrowotną i szpitalnictwo. Są to ludzie stojący za ladą, pracujący na słuchawce z klientami, operatorzy linii produkcyjnych czy osoby zajmujące się operacjami z dnia na dzień. Są oni często twarzą firmy w oczach klientów. Jako że coraz więcej firm inwestuje w cyfrową transformację, na znaczeniu przybiera rosnąca konieczność wspomagania pracowników pierwszej linii nowoczesnymi narzędziami produktywnymi.

W obliczu wyżej nakreślonego scenariusza Microsoft zaktualizował Office 365 Enterprise K1, wprowadzając do planu dodatkowe aplikacje, funkcje i rozszerzenia. Większość z nich jest na pewno dobrze znana naszym stałym Czytelnikom, niemniej należy się kilka słów wyjaśnień:

  • Microsoft StaffHub—Wspomaga pracowników pierwszej linii w zarządzaniu ich dniem pracy dzięki narzędziom do zarządzania harmonogramem, udostępniania informacji i z możliwością łączenia się z innymi aplikacjami i zasobami służbowymi. StaffHub został dodany do planu K1 już wcześniej w tym roku.
  • OneDrive dla Firm z 2GB przestrzeni w chmurze—OneDrive oferuje pracownikom bezpieczne środowisko do przechowywania, zarządzania i otwierania plików z praktycznie dowolnego miejsca na świecie.
  • Skype dla Firm z błyskawicznymi wiadomościami—służbowa wersja Skype pozwala pracownikom komunikować się w czasie rzeczywistym i uczestniczyć w sesjach Skype Meeting Broadcast.
  • Microsoft Teams—uruchomiona całkiem niedawno usługa, którą najprościej opisać można jako centrum pracy zespołowej. Microsoft Teams najlepiej wpasowuje się w kategorię, którą wyznacza np. konkurencyjny Slack.
  • Office 365 Video—funkcja oferująca pracownikom dostęp do bezpiecznej platformy firmowej pozwalającej umieszczać, udostępniać i odkrywać zawartość wideo.
  • Microsoft PowerApps i Microsoft Flow—Narzędzia pozwalające zautomatyzować powtarzające się akcje i przepływy zadań.

Microsoft dodaje, że implementacja nowych funkcjonalności w istniejącym już planie Enterprise K1 pozwoli pracownikom pierwszej linii uczestniczyć w programach treningowych wideo i konferencjach na żywo, zaś firmom oferuje odpowiedź na "dzisiejsze złożone i podlegające nieustannym zmianom wymogi bezpieczeństwa i zgodności".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-announces-improvements-to-the-office-365-k1-plan

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor