Office 365 coraz popularniejszy wśród użytkowników domowych

Office 365 coraz popularniejszy wśród użytkowników domowych

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:52
20.09.2013
4 komentarze
2082 wyświetlenia

Z pakietu biurowego Office 365 Premium dla Użytkowników Domowych korzysta już 2 miliony klientów. Z uwagi na coraz większe zainteresowanie tym produktem, Microsoft zapowiada nowe wersje dotykowe najważniejszych aplikacji Office, również na inne platformy.

Pakiet Office 365 Home Premium zadebiutował na rynku pod koniec stycznia bieżącego roku. W maju Microsoft chwalił się, że liczba jego subskrybentów przekroczyła 1 milion, zaś na zakończonej wczoraj konferencji skierowanej dla analityków podano do wiadomości, że Office 365 Home Premium ma już 2 mln użytkowników. Oznacza to, że średnio co 4 miesiące usługa ta zdobywa uznanie kolejnego miliona klientów, głównie ze względu na dość atrakcyjną cenę, która w promocji sklepu CentrumXP.pl wynosi tylko 268 zł za rok użytkowania.

Widać wyraźnie, że coraz większa liczba użytkowników woli korzystać z oprogramowania w postaci usług w chmurze, niż ich tradycyjnych, lokalnych odpowiedników. Z pewnością zachęci to Microsoft do dalszego przenoszenia własnych rozwiązań na swoje serwery, co miało już miejsce chociażby w przypadku aplikacji z pakietów Dynamics czy Office, a mówi się także o dostarczaniu w ten sposób pulpitu Windows, a nawet oparciu o chmurę całego systemu Windows 10.

Na tej samej konferencji Qi Lu - szef oddziału Aplikacji i Usług Microsoft - poinformował, że trwają obecnie prace nad w pełni dotykowymi aplikacjami Office: Dostarczymy je na urządzenia Windows, ale także na inne platformy w taki sposób, by spełniały oczekiwania i potrzeby klientów, były korzystne dla Microsoft pod względem ekonomicznym i pojawiły się w odpowiednim przedziale czasowym.

Spekuluje się, że Microsoft od jakiegoś czasu pracuje nad większymi aktualizacjami dla Office, których nazwa kodowa to Gemini. Aktualizacje te miałyby rozpocząć roczny cykl wydawniczy pakietu Office, podobnie jak ma to miejsce w kilku innych produktach korporacji. Pierwsza fala uaktualnień ma szansę pojawić się jeszcze w tym roku i być może wyposaży aplikacje Word, Excel, PowerPoint i OneNote w dotykowy interfejs Metro.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/investor/Events/FAM/2013/default.aspx

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

 • Andre 14:10 23.09.2013

  Akurat! Kompletne bzdura mająca na celu udowodnienie, że chmura jest lepsza niż twój własny komputer. Ja osobiście nie znam nikogo ko korzysta z chmurowego office. Najwyraźniej pomysł zapędzenia użytkowników w chmury dojrzewa..Co za raj dla takiego dostawcy, kontrola wręcz nie totalna lecz totalitarna no i 100 procentowe uzależnienie użytkownika. To pomysły które są niebezpieczne dla demokracji i wolności w ogóle. Już widzę jak różne rządy( zwłaszcza Chiny i Rosja) przeniosą swoją administrację na serwery Microsoftu, koń by się uśmiał..Zresztą niech Microsoft wprowadza chmurowego Windowsa, niewątpliwie doprowadzi to do wielkiego rozwoju linuksa, jako jedynej alternatywy dla dyktatorskich zapędów korporacji i ograniczania wolności użytkowników. Zresztą przykład Xbox One pokazał, że utrata zysków działa orzeźwiająco na niektórych wizjonerów i utrata zysków to jedyny argument w walce z głupimi pomysłami i chęcią sprawowania kontroli nad klientami

 • Krzysztof 15:08 23.09.2013

  Skąd oni maja takie informacje, że większość użytkowników woli korzystać z usług w chmurze niż z lokalnych odpowiedników? Ja osobiście nie znam nikogo kto korzystał by jakichś aplikacji w chmurze. Chmura to całkowite uzależnienie i ciągłe opłaty..wielokrotnie przekraczające cenę programów zainstalowanych na komputerze. Ja używam programu Adobe Audition kupionego 8 temu lat i doskonale sobie radzi, nadmienię że kupiłem go za 1500 zł. Jego chmurowy (niestety już jedyny odpowiednik) kosztuje 19, 99 dolarów miesięcznie co daje 239, 88 dolarów za rok, to jest jakieś 749 zł. Po 8 latach jego cena sięga prawie 6000zł. Dodam też że do użytkowania tego w chmurze potrzebujecie naprawdę mocnego połączenia internetowego, które kosztuje. Podoba wam się to? kalkulacja jest wyraźna, niezły zysk, czyli wyzysk..dla Adobe Jeśli jesteście w tarapatach finansowych-koniec nie popracujecie. Różnie bywa , ale raz kupiony i własny program nie woła o pieniądze i o internet, a wy możecie nadal pracować. Zdaje się, że to artykuł na zamówienie pod planowe działania microsoftu, zachwalający jego chmurkowe plany.

 • olo 19:51 23.09.2013

  Bzdury.

 • doge77 00:52 07.12.2013

  miejmy tylko nadzieje że jak będą chcieli wprowadzić system w chmurze to że dadzą funkcję offline ponieważ nie zawsze ma się dostęp do internetu, jakby zrobili tak jak napisałem to wtedy dopiero bym się zaczął zastanawiać nad zmianą systemu na chmurowy ponieważ podejrzewam że taki system chodziłby bardzo szybko nawet na starym sprzęcie, chyba że będą oferować swój system razem z mobilnym internetem z gwarancją stałego połączenia z internetem XD

Skomentuj

Autor