Menu kategorii
 • Office 365 będzie szyfrował arkusze egzaminacyjne

  Office 365 będzie szyfrował arkusze egzaminacyjne

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:17
  13.08.2018
  232 wyświetlenia

  Ile to już było doniesień o przeciekach na egzaminach lub zbyt wczesnym otwarciu arkuszy? Dzięki wykorzystaniu zaufanej technologii w chmurze ryzyko takich zdarzeń spadnie praktycznie do zera. Microsoft nawiązał partnerstwo z indyjskim CBSE (Central Board of Secondary Education), by cyfrowo szyfrować arkusze pytań dla egzaminów dla klas X i XII. Inicjatywa ta została podjęta, by zwiększyć bezpieczeństwo i umożliwić bezproblemową dystrybucję dokumentów. Pilotażowa próba zakończyła się już sukcesem.

  W projekcie próbnym wzięło udział 487 centrów egzaminacyjnych i blisko 4000 uczniów. Jako że technologia Microsoftu zdała egzamin, program będzie kontynuowany na szerszą skalę. Jak dokładnie będzie to wyglądać? Kontroler egzaminu może śledzić cały proces z użyciem rozwiązania, opartego na Windows 10 i Office 365. Cały proces został zautomatyzowany i solidnie zabezpieczony poprzez szyfrowanie, dwuczynnikowe uwierzytelnianie oraz możliwość pobrania arkuszy egzaminacyjnych nie wcześniej niż 30 minut przed rozpoczęciem egzaminu. Rozwiązanie używa funkcji Office 365, by zaszyfrować i umieścić znaki wodne na dokumentach. Znak wodny zawiera wdrukowany kod danego centrum, który umożliwia zlokalizowanie i namierzenie centrum w przypadku ewentualnego przecieku.

  Administrator CBSE inicjuje dystrybucję dokumentów, czego rezultatem jest wygenerowanie e-maili do odpowiednich centrów z linkiem do OneDrive, skąd arkusze - odpowiednie dla każdego centrum - mogą zostać pobrane. Cyfryzacja tego procesu zdaniem Microsoftu oszczędza wiele czasu i kosztów, które komisje egzaminacyjne musiałyby ponosić, generując dokumenty ręcznie. Silny ekosystem edukacyjny jest kluczem do rozwoju naszego narodu, a Microsoft i CBSE są głęboko oddani cyfrowej transformacji tego sektora - komentuje Anil Bhansali, CVP Cloud & Enterprise w Microsoft India. Innowacyjna implementacja technologii ma potencjał, by rozwiązać niektóre z najbardziej dotkliwych problemów, z jakimi zmaga się sektor. Sukces owego partnerstwa z CBSE jest dowodem tego potencjału. Jestem przekonany, że wszyscy jesteśmy na dobrej drodze, prowadzącej do wspomaganego cyfrowo ekosystemu edukacyjnego.

  Microsoft wierzy, że rozwiązanie znacznie podniesie jakość egzaminów w Indiach. Czy rozwiązanie wyjdzie jednak poza Indie, by analogiczne systemy służyły uczniom i studentom również w innych państwach? To już będzie zależało od lokalnego zainteresowania technologią.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://news.microsoft.com/en-in/cbse-partners-with-microsoft-to-provide-encrypt

  Polecamy również w kategorii Office 365