Office 365 Connectors zintegruje treści z wielu serwisów

Office 365 Connectors zintegruje treści z wielu serwisów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:32
28.03.2016
0 komentarzy
1738 wyświetleń

W listopadzie minionego roku Microsoft udostępnił wąskiej grupie testerów narzędzie Office 365 Connectors - jest to rozwiązanie, które dostarcza powiązanej, interaktywnej zawartości i uaktualnień z wielu popularnych aplikacji i serwisów wprost do Office 365 Groups. Connectors wychodzi z fazy preview i odtąd jest dostępne dla wszystkich w Office 365.

Jak to działa? "Gdy śledzisz posty na Twitterze, zarządzasz projektem z Trello lub przeglądasz najnowsze nagłówki z Bing, Office 365 Connectors przenosi wszystkie interesujące Cię informacje do współdzielonej skrzynki Office 365 Groups, dzięki czemu możesz łatwo współpracować z innymi i dokonywać interakcji z aktualizacjami, gdy te się pojawią" - tłumaczy Office 365 Team. Być może należy się kilka słów wyjaśnień odnośnie do grup Office 365. Jest to usługa dedykowana zespołom, pracującym wspólnie w Office 365. Pozwala ona stworzyć jeden profil zespołu wraz z ujednoliconym zestawem uprawnień i aplikacji Office 365. Usługa tworzy współdzielone skrzynki, kalendarz, notatnik i pliki.

Od teraz wszyscy użytkownicy grup mogą skorzystać z doświadczenia Connectors. Ponadto możliwe jest takie dostosowanie usługi, by przekazywała do wspólnej skrzynki informacje, filtrowane pod kątem potrzeb i zainteresowań grupy. Przykładowo lider może wykorzystać 'connector' UserVoice, by udostępniać całej grupie najnowszy feedback, związany z tworzonym przez nią produktem. "Za każdym razem, gdy w śledzonym serwisie miejsce ma kluczowa aktywność - na przykład gdy w Salesforce pojawia się nowe zadanie, na tablicy Trello pojawia się aktualizacja lub namierzono wypadek w PagerDuty - wiadomość trafia do wspólnej skrzynki w Groups. Możecie następnie udostępnić wiadomość i przedyskutować temat ze swoim zespołem lub podjąć akcję poprzez kilka kliknięć" - dodają twórcy.

Obecnie dostępnych jest ponad 50 'connectorów', związanych z takimi zagadnieniami, jak produktywność, źródła newsów, systemy HR, sprzedaż, zarządzanie projektami, marketing, rozrywka, eLearning czy narzędzia deweloperskie. Spośród najważniejszych serwisów warto wymienić MailChimp, Asana, GitHub, Stack Overflow, Aha, Zendesk, Salesforce, Twitter i UserVoice. Obok integracji z grupami Office 365, Microsoft planuje dołączyć doświadczenie Connectors także do skrzynki Outlook dla użytkowników indywidualnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2016/03/25/introducing-office-365-connectors/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor