Oferta darmowego upgrade'u Windows 10 S do wersji Pro potrwa dłużej

Oferta darmowego upgrade'u Windows 10 S do wersji Pro potrwa dłużej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:44
05.09.2017
0 komentarzy
1640 wyświetleń

Gdy do sprzedaży trafiły pierwsze urządzenia z Windows 10 S, Microsoft obiecał, że ich użytkownicy zyskają opcję darmowej aktualizacji do wersji Pro do końca tego roku. Po tym okresie koszt upgrade'u miałby kosztować "49 dolarów lub mniej". Dziś firma zaprezentowała nowe wersje kolorystyczne Surface Laptopa w wersji Core i7 i przy okazji zapowiedziała, że rozszerza ofertę bezpłatnej aktualizacji do 31 marca 2018 roku.

Nasi czytelnicy zapewne dobrze kojarzą Windows 10 S - jest to wersja systemu, która umożliwia instalowanie aplikacji pochodzących wyłącznie ze Sklepu Windows, co ma zapewnić m.in. szybsze działanie i wyższe bezpieczeństwo komputera. Windows 10 S celuje głównie w rynek edukacyjny, a działający pod jego kontrolą Surface Laptop jest de facto jedynym urządzeniem konsumenckim z tą edycją Dziesiątki. Oczywiście okrojona wersja systemu w większości przypadków wymaga uaktualniania. To jednak nawet w normalnej cenie (bez promocji) jest o połowę tańsze, niż uaktualnienie Windows 10 Home do wersji Pro, które kosztuje 99 dolarów.

Windows 10 S - Windows 10 Pro

Przejście z S do Pro to dla większości użytkowników Surface Laptopa konieczność. Microsoft przedstawia jednak inny scenariusz: "Dla tych, którzy mają potrzebę [używania] aplikacji, która nie jest jeszcze dostępna w Sklepie i musi być zainstalowana z innego źródła, rozszerzamy możliwość przełączenia się za darmo z Windows 10 S na Windows 10 Pro do 31 marca 2018 r. Mamy nadzieję, że dostarczy to zwiększonej elastyczności dla tych, którzy szukają idealnego prezentu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego lub na święta".

Co istotne, jeśli dokonamy takiego upgrade'u, zawsze możemy później przywrócić wersję S przy użyciu obrazu odzyskiwania, a komputer będzie nadal licencjonowany dla wersji Pro (do której również będzie można powrócić). Działa to również w drugą stronę. Użytkownicy Windows 10 Pro (lub dowolnej wersji Windows 10, nie licząc Home) mogą teraz wypróbować system Windows 10 S w wydaniu Insider Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-extends-free-upgrade-offer-from-windows-10-s-to-pro

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor