Menu kategorii
 • Odzyskiwanie skasowanych danych

  Odzyskiwanie skasowanych danych

   Paweł Wujczyk
  Paweł Wujczyk
  00:00
  23.03.2006
  51121 wyświetlenie

  Czasami chociaż archiwizujemy nasze dane zdarza się nam, że stracimy pliki, których nie mamy zachowanych. Co wtedy? Jeżeli skasowaliśmy je wybierając z menu kontekstowego pozycję Usuń może nasze dane znajdują się jeszcze w Koszu. A jak nie? Czy jesteśmy skazani na utratę tamtych informacji? Zawsze jest szansa na ich odzyskanie. Istnieją specjalne programy, które próbują odzyskać skasowane pliki z naszych dysków. Jednym z nich jest aplikacja PC Inspector File Recovery.  Można ją pobrać ze strony www.convar.de.

  Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu przywita nas narzędzie gotowe do pracy. W oknie powitalnym wybieramy zadania jakie chcemy wykonać. Klikamy w opcję Recover deleted files.

  Aplikacja przeszuka nasz komputer w poszukiwaniu dysków a następnie pozwoli nam wybrać napęd który będziemy skanować. Po wybraniu naciskamy przycisk OK. Program przeszuka dysk i wyświetli odnalezione pliki.

  Teraz jeżeli udało się aplikacji odzyskać interesujące nas dane klikamy na odpowiednią pozycję prawym przyciskiem myszki i wybieramy opcję Save to... następnie wybieramy ścieżkę i zapisujemy plik. To że dane zostały odnalezione i zapisane nie zawsze gwarantuje sukcesu. Program File Recovery wyświetla również pozycje, których odnalazł tylko fragment. Nie zawsze takie odzyskane informacje dadzą się potem uruchomić. Jednak nie zaszkodzi nigdy spróbować.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Archiwizacja