Odtwarzacz DVD dla Windows 10 w darmowej wersji próbnej

Odtwarzacz DVD dla Windows 10 w darmowej wersji próbnej

Krzysztof Sulikowski
19:16
05.08.2015
6 komentarzy
12248 wyświetleń

Jak prawdopodobnie wiecie, Windows 10 to nie tylko zestaw całkowicie nowych funkcjonalności. Jego użytkownicy muszą pożegnać się z kilkoma usługami, wliczając w to Windows Media Center, gadżety pulpitu czy natywnych sterowników dla niektórych starszych urządzeń. Jednym z najbardziej krytykowanych posunięć Microsoftu jest usunięcie wbudowanego odtwarzacza DVD. By oglądać filmy w tym formacie, potrzebna będzie dodatkowa aplikacja.

Microsoft nie pozostawił jednak swoich klientów bez alternatywnego programu do odtwarzania filmów DVD. W nowym Sklepie Windows (Sklepie Microsoft) pojawiła się aplikacja Odtwarzacz DVD Windows, która - jak głosi opis - "ułatwia oglądanie ulubionych dysków DVD. Oglądaj zarówno komercyjne, jak i domowe dyski w formacie DVD-Video. Uwaga: aplikacja wymaga stacji dysków optycznych z obsługą DVD. Uwaga: klienci, którzy uaktualniają do systemu Windows 10 systemy Windows 7 Ultimate, Professional, Home Premium lub Windows 8.1 z dodatkiem Media Center, otrzymają tę aplikację bezpłatnie przez ograniczony czas jako automatyczną aktualizację systemu Windows."

Obrazek

Darmową wersję próbną Odtwarzacza otrzymają tylko ci użytkownicy, którzy dokonali aktualizacji do Windows 10 z poziomu wyżej wymienionych wersji Windows 7 i Windows 8. Nie dotyczy to więc testerów wersji Insider Preview oraz użytkowników instalujących Windows 10 "na czysto", chyba że aktualizowali system z innej instancji. By otrzymać darmową aktualizację, należy standardowo sprawdzić jej dostępność w Windows Update. Jeśli nasz system kwalifikuje się do jej otrzymania, aplikacja zostanie pobrana automatycznie. Pojedyncza licencja obejmuje tylko jedno urządzenie z Windows 10. Ponadto Microsoft informuje, że Odtwarzacz DVD Windows obsługuje tylko optyczne dyski DVD. Nie uruchomimy więc na nim kopii filmów zapisanych na dysku twardym i filmów z nośników Blu-ray. Aplikacja będzie darmowa przez ograniczony okres. Nie został on jeszcze sprecyzowany, tym niemniej Microsoft rozważa zakończenie go wraz z końcem darmowej oferty aktualizacji samego Windows 10.

Jeśli nie znajdziecie Odtwarzacza w Windows Update, możecie pobrać go ze Sklepu Windows. Cena jest zbliżona do innych odtwarzaczy komercyjnych i wynosi 65 zł. Jeśli interesuje Was darmowy odpowiednik, możecie też zajrzeć do naszego działu Download.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/apps/lettore-dvd-di-windows/9nblggh2j19w

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Olo 22:39 05.08.2015

  Poprostu śmiech.

 • Adammmmm7 00:59 06.08.2015

  @ Olo: A co, myślałeś, że windows 10 jest zupełnie za darmo? Nie ma tak łatwo. Im więcej teraz słyszę o tym windowsie, tym bardziej się przekonuję by zostać w windows 7. Wcześniej byłem przekonany, że nowy windows to krok milowy w innowacji i chcę go mieć (nawet jakbym miał zapłacić). Może i tak jest, ale mam coraz więcej wątpliwości czy aby ten krok nie zmierza w złym kierunku, czy nie idzie w stronę totalnej inwigilacji (co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca w systemie operacyjnym).

 • MCP 11:02 06.08.2015

  @Adammmmm7 to jeśli masz telefon z Androidem to od lat jesteś totalnie inwigilowany :)

 • Adammmmm7 11:25 06.08.2015

  @MCP Mam i wiem o tym, ale na komórce nie wszystko robię i nawet jeśli ktoś coś podgląda to tyle na ile mu pozwolę. W Windowsie więcej robię i mam więcej prywatnych plików. Nie chciałbym wrócić do czasów, że co ważniejszego to trzeba na kartce zapisać. Wiem, że i tak ktoś może się włamać i wykraść dane, ale wolałbym aby to nie było tak, że ja sam instalując system "pozwalam" komuś na obserwowanie wszystkiego co robię na komputerze. Moim zdaniem jest tu różnica. Ciekaw jestem, czy można będzie znów kiedyś móc zainstalować windowsa na komputerze totalnie odłączonego od internetu... (w sensie kupić na płycie ostateczną wersję ze wszystkimi łatkami bez konieczności pobierania potem jeszcze aplikacji)

 • KS 15:32 06.08.2015

  co do samego odtwarzacza, wiele systemów startuje bez niego. dzieje się tak z uwagi na warunki licencyjne lub rozmiary instalatora. jeśli potrzebujemy odtwarzacza, zawsze możemy wybierać z dziesiątek darmowych aplikacji

 • Marcin 15:19 17.08.2015

  DVD to ja odtwarzam na ALLPlayer 6.3 - darmowy i nie tylko do DVD.

Skomentuj

Autor