Od 20 lipca kampania marketingowa Windows 10 nabierze tempa

Od 20 lipca kampania marketingowa Windows 10 nabierze tempa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:39
13.07.2015
0 komentarzy
1984 wyświetlenia

Microsoft wprowadza ostatnie poprawki, przygotowując Windows 10 do wejścia w fazę RTM i przekazania go partnerom OEM. Ogólnoświatowa premiera systemu (dla 190 krajów) zapowiedziana jest na 29 lipca. Choć już od dłuższego czasu napotykamy się na działania marketingowe, związane z Windows 10, zakrojona na szeroką skalę kampania ma dopiero nadejść.

Dokładnie za tydzień, w poniedziałek 20 lipca rozpocznie się pierwsza fala kampanii marketingowej, wycelowanej w rynek USA. Klienci z pozostałych regionów świata zobaczą materiały 9 dni później - w dniu premiery Windows 10. "Począwszy od 20 lipca w USA i 29 lipca globalnie, pierwsza fala reklam TV i w cyfrowych [środkach przekazu] będzie podkreślać sposób, w jaki Windows 10 dostarcza bardziej zorientowanych na człowieka metod działania - powołując do życia funkcjonalności, takie jak Windows Hello i Microsoft Edge. Już nie możemy się doczekać, aż udostępnimy pierwszą reklamę w następnym tygodniu" - pisze Microsoft.

Będzie to pierwsza kampania Windows 10, skierowana bezpośrednio do konsumentów. Dotychczasowe działania, związane z rozwijaniem wersji Insider Preview, kierowane były głównie do deweloperów, producentów OEM, partnerów biznesowych, prasy i testerów wersji beta. Poszczególne aspekty systemu omawiano na konferencjach Windows 10: The next chapter, Ignite 2015 czy Build 2015. W tym tygodniu Microsoft prowadzi konferencję Worldwide Partners Conference w Orlando w stanie Floryda. O najciekawszych doniesieniach będziemy Was informować na bieżąco.

Microsoft chętnie podkreśla, że Windows 10 będzie dostępny za darmo w formie aktualizacji dla systemów Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Cała kampania ma więc na celu nie tyle "sprzedaż" systemu, co nakłonienie użytkowników do dokonywania aktualizacji. Zważywszy na łatwość tego procesu, spodziewamy się, że Windows 10 będzie najszybciej zaadaptowanym systemem w historii Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft039s-windows-10-marketing-blitz-will-kick-off-on-july-20th

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor