O szczegółach zeszłotygodniowych aktualizacji do Windows 10

O szczegółach zeszłotygodniowych aktualizacji do Windows 10

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
13:47
27.07.2015
0 komentarzy
2032 wyświetlenia

W ostatnim czasie Microsoft udostępnił w usłudze Windows Update szereg zbiorczych aktualizacji bezpieczeństwa dla systemu Windows 10, z czego dwie ostatnie opublikowano w odstępie zaledwie kilku godzin. Obie te poprawki, oznaczone numerami KB3074679 i KB3074680, stanowią jedno spójne rozwiązanie usuwające: błąd pozwalający na eskalację uprawnień w przypadku, gdy usługa instalatora Windows nieprawidłowo wykona niestandardowy skrypt, lukę związaną z wtyczką Adobe Flash Player w przeglądarce Internet Explorer, a także podatność na zdalne wykonanie kodu po otwarciu spreparowanego dokumentu lub wyświetleniu strony zawierającej zagnieżdżone czcionki OpenType.

Jak na aktualizacje zbiorcze przystało, wnoszą one także szereg poprawek nie mających związku z bezpieczeństwem, przy czym do tej pory nie było do końca wiadomo, jakie dokładnie zmiany zawarto w ramach tej części pakietu uaktualnienia.

Dzięki rosyjskiemu portalowi Wzor.net wiemy już, że w ramach wspomnianych aktualizacji Microsoft zdołał chociażby podnieść niezawodność sterownika USB, upłynnił automatyczny system logowania i czas reakcji wyświetlacza na dotyk, wprowadził drobne poprawki do paska zadań i menu Start związane z obsługą aplikacji, poprawił obsługę dźwięku w Skype w ramach korzystania z urządzeń Miracast, wprowadził liczne zmiany na poziomie silnika i interfejsu przeglądarki Edge, usunął problem z łącznością sieciową występujący po aktualizacji systemu do Windows 10, naprawił sposób skalowania elementów graficznych interfejsu, wprowadził poprawki do aplikacji multimedialnych i menu Start obniżające poziom wykorzystania baterii, czy w końcu zoptymalizował pod tym samym kątem wewnętrzny podsystem audio.

To oczywiście nie jedyne zmiany, jakie trafiły do systemu Windows 10 w ramach wspomnianych aktualizacji, jednak nie będziemy ich tu wszystkich przytaczać. Dodatkowe i znacznie bardziej szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wzascok.livejournal.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor