Nowy, wielofunkcyjny głośnik Microsoftu

Nowy, wielofunkcyjny głośnik Microsoftu

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:04
02.01.2018
0 komentarzy
894 wyświetlenia

W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się wszelkiej maści inteligentne głośniki, pozwalające nie tylko na tak podstawowe czynności jak odtwarzanie muzyki i radia, lecz w praktyce nawet na sterowanie domowymi systemami automatyzacji za pomocą cyfrowych asystentów. Zasadniczo, o rozwiązaniach tego typu mówi się ostatnio tak często, że niewielu już pamięta o tak prozaicznym wykorzystaniu sprzętu audio, jak komunikacja VOIP. Niemniej, całkiem możliwe, że w związku z niedawną premierą Always Connected PCs idea ta zostanie wskrzeszona przez Microsoft -wydaje się to potwierdzać jeden z jego najnowszych patentów, opisujący urządzenie będące skrzyżowaniem stacji dokującej i głośnika.

Nowy głośnik Microsoftu

Zaprezentowane we wspomnianym patencie urządzenie wydaje się być bardzo obiecujące. Według opisu, ma ono służyć między innymi jako stacja dokująca dla smartfonów, system audio dla połączeń VOIP (kablowe połączenie z PC) czy też w końcu jako zwykły zestaw głośnomówiący (zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo). Co przy tym istotne, całość ma obsługiwać powiadomienia z naszego telefonu, co umożliwi skorzystanie z pełni jego potencjału. Sam kształt urządzenia jest również intrygujący – są to bowiem dwa przysadziste walce połączone swego rodzaju klamrą, co nadaje całości wygląd puzderka czy też podręcznego lusterka. Całkiem możliwe, że zapotrzebowanie na tego typu sprzęt wynika z prowadzonych wciąż prac nad udoskonaleniem najnowszego rodzaju komputerów mobilnych, czyli Always Connected PCs – najprawdopodobniej podjęte zostaną wysiłki celem ich miniaturyzacji, a więc rozsądnym wydaje się stwierdzenie, że usunięte mogą z nich zostać opcjonalne udogodnienia takie jak wbudowany mikrofon i głośniki. W dzisiejszych czasach nie powinien to być kłopot, w końcu bardzo wiele osób korzysta z zestawów słuchawkowych, natomiast zwolennicy głośników skorzystać będą mogli z urządzenia opisanego we wzmiankowanym patencie. Oczywiście są to jedynie domysły, niemniej takie zastosowanie dla nowego głośnika Microsoftu wydaje się najrozsądniejsze.

Niestety, nie wiadomo kiedy dokładnie pojawić ma się nowy sprzęt, jednak dokładne, trójwymiarowe rendery sugerują, iż prace nad nim znajdują się już na bardzo zaawansowanym etapie. Niemniej pozostaje pytanie, czy Microsoft zaprezentuje nowy głośnik od razu, czy też wstrzyma się do premiery kolejnej generacji Always Connected PCs – w takim bowiem przypadku jego premiera czeka nas najwcześniej za kilka długich miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-patents-new-folding-phone-related-device-not-surface-phone/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor