Nowy monitor od Samsunga bezprzewodowo naładuje smartfony Lumia

Nowy monitor od Samsunga bezprzewodowo naładuje smartfony Lumia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:44
27.07.2015
0 komentarzy
1454 wyświetlenia

Samsung - jeden z czołowych producentów sprzętowych - zaprezentował SE370, monitor full-HD z wbudowaną podstawką do bezprzewodowego ładowania telefonów. Wspierane są urządzenia z Windows Phone ze standardem Qi, takie jak Lumia 930, Lumia 830 czy Lumia 1520. Obsługiwane będą też własne smartfony Samsunga: Galaxy S6 i Galaxy S6 edge. Warto też zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia i jego estetykę, która - jak sądzimy - jest strzałem w dziesiątkę.

"Co mógłbyś robić, używając monitora? Oglądać filmy? Surfować po sieci? Grać? Jest tu nowy monitor, taki jak nigdy dotąd" - ogłosił Samsung. SE370 - występujący w wersjach 23,6- i 27-calowej - pozwala uniknąć zbędnych kabli i samodzielnie naładuje nasz telefon. Wystarczy położyć go na podstawce pod monitorem, a dioda LED potwierdzi rozpoczęcie ładowania. Użytkownik może bez żadnych przeszkód kontynuować pracę na swoim PC.

SE370 odznacza się nie tylko nowatorskim rozwiązaniem dla bezprzewodowego ładowania smartfonów, ale też przyzwoitymi parametrami technicznymi. Wyposażony w panel PLS (Plane-to-Line-Switching), monitor zapewnia szerokie pole widzenia rzędu 178 stopni oraz szczegółowy i odpowiednio nasycony obraz o jasności dochodzącej do 300 cd/m2. Dzięki wsparciu dla technologii AMD FreeSync, SE370 synchronizuje częstotliwość odświeżania ekranu z liczbą klatek na sekundę, generowanych przez kartę graficzną AMD. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie opóźnień sprzętowych w trakcie grania lub odtwarzania filmów, przy czym czas reakcji urządzenia jest wyjątkowo niski i wynosi 4 ms.

SE370

Jeśli itnteresuje nas energooszczędność, z pomocą przyjdzie nam funkcja Eco Saving Plus, która redukuje jasność obrazu dla zwiększenia wydajności energetycznej. Dodatkowe tryby pracy pozwalają oszczędzić 10% energii, redukując jasność czarnych elementów obrazu w trybie OSD. By zmniejszyć oddziaływanie na środowisko, przednia osłona monitora została zbudowana bez użycia PVC.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://global.samsungtomorrow.com/samsung-electronics-unveils-worlds-first-wireless-mobile-charging-monitor/

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

Skomentuj

Autor