Nowy launcher aplikacji w przeglądarkowym Office 365

Nowy launcher aplikacji w przeglądarkowym Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
04:20
16.09.2017
0 komentarzy
1421 wyświetlenie

Microsoft zaczął wprowadzać do przeglądarkowego Office 365 nowe menu służące do przełączania aplikacji i otwierania ostatnich dokumentów online. Z jednej strony jest to odejście od podobno zbyt przytłaczającego widoku kafelków w stylu menu Start, a z drugiej to wprowadzenie bardziej czytelnego i spójnego wyglądu. Zmieni się też nieco sposób uruchamiania aplikacji.

W przeciwieństwie do obecnego layoutu, który zawiera odnośniki do wszystkich aplikacji, nowy widok pokazuje tylko najczęściej używane aplikacje z ostatnich 45 dni i kilka niedawno otwartych dokumentów. "Na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy zostanie uruchomiony nowy launcher aplikacji Office 365. Oto wczesny pokaz tego, jak będzie on działać - pisze Microsoft, przygotowując użytkowników i administratorów na zmiany - "Nowy launcher aplikacji jest mocniej spersonalizowany i pomaga użytkownikom otwierać i przełączać się między aplikacjami, z których korzystają najczęściej. Widoczne przez użytkowników aplikacje są jednak wciąż oparte na licencjach, które przypisał ich administrator".

Office 365

Domyślny widok najczęściej używanych aplikacji będzie można skonfigurować. Po wejściu na listę wszystkich aplikacji znajdziemy wszystkie pozostałe aplikacje Office 365 i niestandardowe aplikacje dodane przez administratora. Z listy tej można będzie bez problemu przeciągnąć skróty do głównego widoku launchera. Ważną zmianą będzie również to, że Poczta, Kalendarz, Kontakty i Zadania zostaną skonsolidowane pod wspólną ikoną Outlook. Między tymi poszczególnymi modułami będzie można przełączać się w aplikacji Outlook, podobnie jak to ma miejsce teraz w desktopowej (instalowanej na dysku) wersji programu. Bezpośredni dostęp do poszczególnych modułów będzie jednak nadal dostępny na liście wszystkich aplikacji, skąd można je przypiąć do widoku głównego. Aplikacje z launchera będą po kliknięciu otwierać się w nowych kartach, dlatego nie będzie możliwy powrót do widoku głównego za pomocą przycisku Wstecz w przeglądarce.

Nowy launcher będzie udostępniany falami na przestrzeni najbliższych miesięcy. Możliwość szybkiego dostępu do najnowszych zmian w Office 365 można sobie zapewnić, korzystając z opcji First Release.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://support.office.com/en-us/article/New-Office-365-web-experiences-to-help-you-get-started-and-simplify-working-with-your-apps-and-online-documents-f7985f7

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor