Nowy interfejs wyszukiwania w testowej wersji Windows 10

Nowy interfejs wyszukiwania w testowej wersji Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:58
21.11.2017
0 komentarzy
1311 wyświetlenie

Jak łatwo zauważyć, Windows 10 przechodzi coraz większe przemiany – mowa tu zarówno o interfejsie użytkownika, jak i ogólnie pojętej szacie graficznej systemu. Oczywiście gdy konkurencja zrobi coś w sposób więcej niż dobry, warto pomysł tego typu zaadaptować – tą właśnie zasadą, jak wiadomo od dawna kieruje się w swoich działaniach Microsoft. Doskonałym tego przykładem może być testowany właśnie interfejs wyszukiwania, bliźniaczo wręcz podobny do funkcji Spotlight dostępnej na komputerach Apple.

Do najnowszego interfejsu wyszukiwania dotarł włoski serwis, Aggioramenti Lumia, zaś znalazł się on w ostatnim testowym buildzie Windows 10 (17040). Oczywiście włosi nakręcili demonstrację działania nowego mechanizmu, którą znaleźć możecie poniżej. Wszystko wskazuje na to, że zastąpi on prędzej czy później interfejs wyszukiwania Cortany – dowodzi tego fakt, że wyniki wyszukiwania za jego pomocą pokrywają się z tymi wyświetlanymi przez pasek Cortany znajdujący się na pulpicie. Co więcej, nową wyszukiwarkę uruchomić można również przy pomocy kombinacji klawiszy Windows + S.

Nie da się stwierdzić, kiedy nowe rozwiązanie trafi do stabilnej wersji Windowsa – spowodowane jest to po prostu brakiem wystarczających danych. Niemniej, całość prezentuje się dosyć ciekawie i zachęcająco, niestety nie wiadomo czy interfejs ten trafi do krajów, w których Cortana nie jest wspierana. Pozostaje więc czekać na oficjalne obwieszczenie ze strony Microsoftu oraz trzymać kciuki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.aggiornamentilumia.it/2017/11/21/cortana-windows-10-redstone-4/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor