Nowy Surface Pro, odgrzany kotlet czy krok naprzód?

Nowy Surface Pro, odgrzany kotlet czy krok naprzód?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:01
19.05.2017
0 komentarzy
1563 wyświetlenia

Linia urządzeń Surface, mimo swojej dosyć wysokiej ceny, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic zresztą dziwnego, są to maszyny jedyne w swoim rodzaju, łączące w sobie perfekcyjne wykonanie wraz z całkiem dobrymi parametrami (pod warunkiem, że nie zamierzamy na nich grać, czy też renderować filmów). Najczęściej obecnie spotykanym przedstawicielem tej linii jest zdecydowanie Surface Pro 4, czyli całkiem wydajna hybryda tableta z laptopem. Niestety, każdy sprzęt się starzeje, zaś od jego premiery minęło już półtora roku, podczas którego przestał być on postrzegany jako lider wydajności w swoim segmencie. To jednak ma szanse niedługo się zmienić, bowiem spodziewamy się, że podczas konferencji w Szanghaju zostanie zaprezentowany jego następca.

Jeden z bardziej trafnych informatorów, Evan Blass, który to zajmuje się głównie nowinkami sprzętowymi, ujawnił niedawno zdjęcia najnowszego urządzenia Microsoftu, jakim jest odświeżona wersja Surface Pro 4. Urządzenie ma nazywać się od teraz po prostu Surface Pro, zaś z samych grafik niewiele można wywnioskować. Pewnym jest, że wśród dostępnych portów nie znajdziemy USB-C, którego wielu oczekiwało. Ponadto, akcesoria które możemy zobaczyć na jednym ze zdjęć, to najnowsza mysz oferowana przez Microsoft (Surface Arc Mouse), oraz doczepiana klawiatura wykonana z alcantary (specyficzny materiał, wykorzystany również w Surface Laptop). Na tej podstawie można by dojść do wniosku, że cała sprawa to po prostu ponowna próba wciśnięcia klientom tego samego sprzętu, należy jednak pamiętać, że zdjęcia nie oddają prawdziwej specyfikacji sprzętu. Całkiem prawdopodobnym jest bowiem, że procesor zostanie wymieniony na jeden z topowych modeli Intela, zbudowanych w oparciu o architekturę Kaby Lake. Niewykluczone również są zmiany pozostałych komponentów, jednak na chwilę obecną możemy w tej kwestii co najwyżej zgadywać.

Jedno ze zdjęć Surface Pro, na którym widać akcesoria

Więcej informacji prawdopodobnie poznamy dopiero na nadchodzącej konferencji #MicrosoftEvent, która odbyć ma się 23 maja w Szanghaju. Oczywiście na łamach naszego Portalu będziecie mogli śledzić relację, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2017/5/19/15662342/microsoft-surface-pro-leak

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor