Nowy Surface Book wyraźnie nakręcił klientów

Nowy Surface Book wyraźnie nakręcił klientów

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:13
12.10.2015
0 komentarzy
2040 wyświetleń

Choć swojego pierwszego w historii laptopa Microsoft zaprezentował światu niespełna tydzień temu, to nakład tego urządzenia zdołał się już w dużej mierze wyczerpać. W Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie prowadzona jest jego przedsprzedaż, najszybciej wyprzedał się najbogatszy wariant Surface Booka, za który Microsoft życzy sobie 2699 dolarów.

Surface Book to wysokiej klasy laptop dotykowy, który dzięki swojej innowacyjnej konstrukcji z powodzeniem może służyć także jako tablet. Produkt ten przygotowany został w kilku różnych wariantach, różniących się między sobą rodzajem procesora (Intel Core i5 lub i7), ilością dostępnej pamięci RAM (8 GB - 16 GB) oraz pojemnością pamięci wewnętrznej (128 GB - 250 GB). Interesujące jest, że to właśnie najbogatszy model złożony z tych najdroższych komponentów sprzedał się w USA najszybciej.

Oczywiście nie można wykluczyć, że szybkie wyczerpanie się magazynów wynika z dość małej liczby wystawionych na sprzedaż sztuk. Jak podkreśla jednak Paul Thurott z WinSuperSite, liczba przedpremierowych zamówień notebooka jest dużo wyższa, niż miało to miejsce w przypadku któregokolwiek z dotychczasowych urządzeń marki Surface, co jednoznacznie wskazuje na jego przyszły sukces. Również Amazon dwa spośród czterech dostępnych wariantów tego produktu listuje wśród obecnych bestsellerów, choć z powodu zaistniałych braków magazynowych Surface Book ewidentnie zaczyna z tej listy wypadać.

Także w mediach zainteresowanie laptopem Surface wydaje się dosyć spore (liczba odsłon reklamy tego produktu w serwisie YouTube przekracza już 4 miliony), a niejednokrotnie urządzenie to przyćmiewa wszystkie inne nowości Microsoftu, na które czekaliśmy przecież wiele miesięcy.

Cóż, jak to mówią Amerykanie, 'The HYPE is real'.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor