Nowy Sklep Windows tylko dla posiadaczy kompilacji 10240+

Nowy Sklep Windows tylko dla posiadaczy kompilacji 10240+

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
10:53
25.07.2015
0 komentarzy
2263 wyświetlenia

Windows 10 to nie tylko nowe menu Start, asystentka Cortana, przeglądarka Edge, strumieniowanie Xbox czy liczne usprawnienia na poziomie bezpieczeństwa. Wraz z nowym systemem otrzymamy także dostęp do całkowicie przebudowanego sklepu z aplikacjami - zarówno tradycyjnymi, jak i uniwersalnymi - łączącego w sobie wszystkie zalety dotychczasowych sklepów Windows i Windows Phone.

W miarę wydawania kolejnych kompilacji testowych nowego systemu, Microsoft rozbudowuje o nowe funkcjonalności także i dedykowany mu Sklep Windows. Niektóre z poczynionych ostatnio w Sklepie zmian okazały się być na tyle znaczące, że firma musiała ograniczyć jego dostępność wyłącznie do nowych kompilacji Windows 10. Z tego względu, chcąc skorzystać ze Sklepu Windows w wersji 2015.7.22.2 lub nowszej, musimy teraz dysponować kompilacją Windows o numerze 10240 lub wyższym.

O konieczności aktualizacji starszych wersji poglądowych Windows do najnowszej kompilacji 10240, która to nieformalnie uznawana jest za wersję RTM, poinformował testerów programu Windows Insider sam Gabe Aul. Jak czytamy w jego komunikacie, w kwestii niezawodności i wydajności nowego Sklepu Windows zespół Windows 10 dokonał w ostatnim czasie kilku ważnych zmian. Aby mieć pewność, że będziecie mogli z tych nowości skorzystać, od 24 lipca będziemy od Was wymagać aktualizacji systemu Windows 10 do najnowszej wersji. Jeśli tego nie zrobicie, nie będziecie mogli w pełni korzystać ze Sklepu Windows 10. Sprawdźcie poprzez Windows Update, czy aby na pewno macie zainstalowaną najnowszą kompilację systemu oraz dostępne dla niej aktualizacje.

Powyższa sytuacja, w której użytkownik zmuszony będzie do aktualizacji swojej poglądowej wersji systemu dotyczy przypuszczalnie stosunkowo małej liczby osób. Aktywni testerzy programu Windows Insider na pewno w większości już dawno uaktualnili swoje kopie systemu do buildu 10240. Natomiast ci, którzy pobrali starszą kompilację Windows 10 tylko i wyłącznie po to, by dowiedzieć się, jak mniej więcej wygląda nowy system Microsoftu, z pewnością nie zawracają sobie głowy kolejnymi wydaniami testowymi i czekają już tylko na gotowy produkt.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor