Nowy Office.com otrzymuje pierwszą poważną aktualizację

Nowy Office.com otrzymuje pierwszą poważną aktualizację

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
02:24
29.12.2016
0 komentarzy
1728 wyświetleń

Microsoft ogłosił dziś rozpoczęcie wprowadzania aktualizacji Office.com, która rozpoczyna się w tym miesiącu i ma zakończyć się na początku przyszłego roku. Aktualizacja dotyczy nowej strony domowej Office 365, który oddano do użytku w kwietniu tego roku. Wśród nowości znalazł się uproszczony i odświeżony interfejs, podpowiedzi i łatwy dostęp do instalacji najnowszej wersji Office. Co w tym wszystkim zmieni grudniowa aktualizacja?

Office 365 funkcjonuje na 150 rynkach, dlatego pojęcie *standardowego użytkownika* nie ma już racji bytu. Z tego powodu pakiet powinien być lepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb. Odświeżona strona Office.com wyświetla teraz aplikacje, sortując je według częstotliwości użytkowania. Innymi słowy, im więcej korzystamy z danej aplikacji lub usługi, tym wyższe będzie jej miejsce na naszej liście.

Kolejną nowością są dodatkowe kontrolki na liście Ostatnio używanych dokumentów w trybie online. Dzięki nim użytkownicy mogą filtrować dokumenty według programu, w którym są otwierane - Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Ponadto jeśli często powracamy do któregoś z dokumentów, możemy przypiąć go do listy, by zawsze był pod ręką.

Nasze przeglądarkowe centrum dowodzenia w Office 365 pozwala szybko sprawdzić, co się dzieje. Dział zbliżających się wydarzeń z kalendarza umożliwia teraz dołączenie do konferencji Skype dla Firm za pomocą jednego kliknięcia. Mamy też większy wgląd w awatary kontaktów.

Ostatnia nowość dotyczy usługi Zadania. Office.com pozwala tworzyć, przeglądać i wykonywać zadania, które są automatycznie synchronizowane z Outlook na wszystkich naszych urządzeniach. Wystarczy kliknąć ikonę Zadań, by przejść do dalszych szczegółów.

Czy zmiany będą obligatoryjne? W dużej mierze tak. Uporządkowanych według częstotliwości użytkowania ikon (przynajmniej na razie) nie będzie można więc przestawić lub zmienić ich rozmiarów, jednak pojawią się nowe opcje, które przyspieszą nawigację w serwisie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe sekcje, jeśli nie interesują nas dokumenty online, zadania i terminy, możemy je zwinąć za pomocą przycisku na odpowiednim pasku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2016/12/28/the-new-office-com-gets-first-major-update/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor