Nowy Edge i Chrome z funkcją podglądu wpisywanego hasła

Nowy Edge i Chrome z funkcją podglądu wpisywanego hasła

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:13
22.07.2019
752 wyświetlenia

Edge oparty na Chromium budowany jest od podstaw. Część jego funkcjonalności jest przeniesiona z klasycznego Edge, a część stanowi nowość. Zdarzają się też takie funkcje, których przeniesienia początkowo nie planowano, a pomysł na ich implementację wyszedł dopiero w praniu. Jedną z nich jest pokazywanie hasła. Jak wiemy, pola hasłowe są zawsze wykropkowane albo wygwiazdkowane. Funkcja ta pozwoli je podejrzeć w zwykłym tekście.

Informacja pojawiła się w Chromium Gerrit, gdzie mowa jest o dodaniu uniwersalnego przycisku reveal password. Funkcja była obecna w klasycznym Edge praktycznie od samego początku. Teraz jest ona rozwijana na nowo. Gdy będzie gotowa, obok pola hasła pojawi się ikona oka, której kliknięcie spowoduje wyświetlenie hasła w zwykłym tekście. Co istotne, ze względów bezpieczeństwa funkcja będzie działać wyłącznie wtedy, gdy hasło wpisaliśmy samodzielnie. W przypadku haseł automatycznie uzupełnianych przez przeglądarkę będzie to niemożliwe.

Reklama

Jako że rozwój bazuje na Chromium, z funkcji podglądu hasła skorzysta Google Chrome, a prawdopodobnie również Vivaldi i Opera. Z opisu wiadomo, jak podgląd będzie działał. Nie wiadomo jedynie, kiedy. Mając na uwadze tempo prac nad nowym Edge, może to nastąpić w najbliższych tygodniach, o czym zapewne dowiemy się z list zmian Edge Canary lub Edge Dev.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/the-chromium-based-edge-browser-will-soon-get-the-reveal-password-feature-a-feature-of-classic-edge/

Polecamy również w kategorii Edge