Nowości w Microsoft Launcher! Między innymi nowy pasek wiadomości.

Nowości w Microsoft Launcher! Między innymi nowy pasek wiadomości.

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
14:01
29.01.2018
0 komentarzy
1458 wyświetleń

W obliczu pewnej śmierci telefonów z Windows 10 Mobile największą ostoją miłośników mobilnych rozwiązań Microsoftu pozostał system Android. Bowiem to właśnie na nim Microsoft posiada największą bibliotekę autorskich aplikacji. Jedną z najważniejszych jest Microsoft Launcher, pozwalający, choćby pozornie, stworzyć sobie swojego własnego Windows Phone. Ten bardzo popularny i funkcjonalny program uruchamiający otrzymał właśnie kolejną, rozszerzającą o nowe funkcje i poprawiającą błędy aktualizację.

Microsoft Launcher

Nowa wersja, oznaczona numerem 4.5.0.39810 wprowadza takie oto nowości:

  • Karta kalendarza pozwala powiadomić pozostałych uczestników spotkania o naszym spóźnieniu.
  • Pracownicy firm, korzystających z polityk bezpieczeństwa Intune, mogą teraz przeglądać firmowe dane za pomocą Microsoft Launcher
  • Dostosowanie wielkości ikon półki z aplikacjami, belki oraz ekranu domowego.
  • Ustawienie tapety na ekranie blokady oraz ekranie domowym.
  • Możliwość dodania pustych stron w trybie portretowym.
  • Powracające powiadomienia.
  • Tworzenie skrótów z Android Oreo.

Jednak najciekawszą zmianą jest dodanie w polu wyszukiwania paska "Popularne w Bing". Pojawiają się na nim miniaturki najciekawszych i najpopularniejszych wiadomości z usługi Bing. Jest to całkiem ciekawe rozwiązanie, rozszerzające istniejącą już w Kanale Informacyjnym kartę Wiadomości. Teraz mamy kolejne miejsce, w którym możemy odszukać interesujące nas wiadomości i dzięki temu być na bieżąco z aktualnościami z całego świata.

Najważniejsze wiadomości w Microsoft Launcher

Microsoft Launcher to bardzo dobra alternatywa dla domyślnego programu uruchamiającego systemu Android lub autorskich nakładek producentów urządzeń. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób które na co dzień korzystają z usług Microsoftu, przynajmniej póki w nasze ręce nie trafił jeszcze żaden następca telefonów z rodziny Lumia. Na tajemniczego Surface Phone musimy jeszcze chwilę poczekać, choć jego prezentacji można się spodziewać już w tym roku. Opierając się na takich aplikacjach jak Edge, Microsoft Launcher, Office czy OneDrive, możemy stworzyć własnego Windows Phone i, przynajmniej częściowo, uniezależnić się od usług Google, które przecież są rdzeniem systemu Android. Zainteresowanie aplikacją jest bardzo duże, co widać w jej rosnącej z aktualizacji na aktualizację ilości pobrań. Nową wersję Launchera Microsoftu można pobrać już ze Sklepu Google Play..


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-launcher-packs-in-cutomization-improvements-in-the-latest-update

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor