Nowo wydane poprawki pozwolą w końcu uśpić urządzenia Surface

Nowo wydane poprawki pozwolą w końcu uśpić urządzenia Surface

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
16:10
21.02.2016
0 komentarzy
2017 wyświetleń

Niektórzy posiadacze najnowszych produktów z rodziny Surface, a więc tabletów Surface Pro 4 i rozdzielanych laptopów Surface Book, borykali się do tej pory z dość niedogodnym błędem w zakresie zarządzania zasilaniem, który uniemożliwiał poprawne usypianie tych urządzeń. W wyniku jego istnienia przy próbie uśpienia podatnego egzemplarza Surface zamiast faktycznej zmiany stanu działania urządzenia następował jedynie znaczny wzrost zużycia zasobów systemowych, co z kolei skutkowało zauważalnym wzrostem temperatury i szybkim rozładowywaniem się baterii. Stosowne poprawki zwalczające ten problem zostały już opublikowane przez Microsoft i są już dostępne do pobrania w ramach aktualizacji Windows Update.

Opublikowany zestaw poprawek zawiera aktualizacje sterowników i oprogramowania sprzętowego firm Microsoft i Intel. Jak informuje Panos Panay, wiceprezes i jednocześnie szef działu Microsoft Surface, poprawki te "pozwolą posiadaczom produktów Surface Pro 4 i Surface Book wykorzystać pełny potencjał zaimplementowanych funkcji zarządzania zasilaniem, a tym samym zmaksymalizować wykorzystanie oferowanego przez nie poziomu produktywności".

Problemy z usypianiem to jednak nie jedyne usterki w nowych modelach urządzeń Surface. Część klientów (bo błędy te występują sporadycznie u wybranych użytkowników) skarży się na okazjonalne awarie sterownika graficznego Intela, a w niektórych przypadkach doświadczają oni nawet jakże niedopuszczalnych dziś BSOD-ów czy samoistnych restartów urządzenia. Firma Microsoft jest świadoma tych błędów i obiecuje je szybko naprawić. "Jesteśmy nastawieni i zobowiązani do dalszej pracy w zakresie usprawniania Surface, w tym wydawania kolejnych ważnych aktualizacji, by uczynić nasz produkt jeszcze lepszym, a także do dalszego uświadamiania naszych klientów w zakresie najnowszych osiągnięć sprzętowych i dostępnych możliwości Windows 10" - wyjaśnia Panay.

Opublikowany zestaw poprawek obejmuje m.in. aktualizację sterownika UEFI zwiększającą żywotność baterii i usuwającą problem destabilizacji systemu przy zmianie stanu zasilania, aktualizację silnika zarządzania i oprogramowania sprzętowego agregatora systemowego, usprawnienia stabilności w zakresie sterowników Intel Smart Sound Technology, Intel HD Graphics 520, Intel Display Audio, Intel Precise Touch Device i Realtek HD Audio, a także aktualizacje sterowników stosownych kontrolerów hosta firmy Intel, mające na celu zwiększenie niezawodności funkcji automatycznego obracania przy wyłączonym trybie tabletu.

Dokładna lista lutowych poprawek dla wspomnianych produktów, jak i z resztą wszystkich poprzednich aktualizacji, dostępna jest do wglądu na stronach historii aktualizacji Surface Book i Surface Pro 4.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Surface

Komentarze

Skomentuj

Autor